Pomoc

ZSZYWKA – to graficzna sieć społecznościowa. Miejsce, w którym użytkownicy dzielą się swoimi zainteresowaniami, wspierają się i dyskutują na dowolne tematy. Na ZSZYWCE  użytkownicy mogą tworzyć tematyczne tablice i uzupełniać je interesującymi ich zdjęciami oraz filmami.

ZSZYWKA jest miejscem, w którym znajdziesz dosłownie wszystko czego potrzebujesz! Przepisy na wyśmienite dania, porady jak urządzić swoje mieszkanie, tutoriale DIY, modowe i makijażowe inspiracje. Możesz również liczyć na wsparcie i pomoc innych użytkowników, zarówno w wyborze kreacji jak i zmotywowaniu do ćwiczeń czy innych zmian.

Jak korzystać ze ZSZYWKI?

Możesz lajkować, przypinać obrazki, zostawiać komentarze, dyskutować z innymi użytkownikami, oraz tworzyć swoje własne tablice, społeczności, a także kolekcje zdjęć i filmów.


Dodawanie i edycja zszywek

 • Co to jest zszywka?

Zszywka - to obrazek/grafika/film zamieszczone w serwisie przez użytkowników.

 • Jak dodawać zszywki?

Najwygodniejszą i najszybszą formą dodawania zszywek jest przycisk Z. Spokojnie, instalacja zajmuje dosłownie moment, wystarczy, że klikniesz w poniższy link:

Dodawaj zszywki jednym kliknięciem!

Po zainstalowaniu Przycisku Z (do przeglądarki Google Chrome) zyskasz możliwość dodawania zszywek na 3 różne sposoby. 

1. Kliknij Z przy pasku adresu i dodaj interesujące Ciebie zdjęcie.

2. Wybierz obrazek, który chcesz przypiąć, kliknij w niego prawym klawiszem myszy i “Dodaj na ZSZYWKĘ”.

3. Najedź kursorem na dowolne zdjęcie, w prawym górnym rogu pojawi się przycisk Z, kliknij i dodaj obrazek.

Przycisk Z dostępny jest również dla innych przeglądarek. Szczegóły i instrukcję zainstalowania znajdziesz tutaj: http://zszywka.pl/dodatek-zszywka.html 

Dodanie zszywek jest również możliwe w inny sposób, bez instalacji widgetu.

Wybierz obrazek, który chcesz dodać na ZSZYWKĘ. Kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz “Kopiuj adres url”. Następnie przejdź na ZSZYWKĘ. Kliknij w ikonkę plusa, “Dodaj” znajdującą się u góry strony. Na ekranie pojawią się dwie możliwości dodania obrazków: z dysku i ze strony www. Ciebie interesuje ta 1 możliwość, czyli “Dodaj z www”. Kliknij i wklej (ctrl + V) skopiowany wcześniej link.

Obrazki możesz dodawać także wklejając url strony i wybierając odpowiednie zdjęcie. Zszywki dodane w ten sposób będą podlinkowane do źródła. Co oznacza, że po kliknięciu w takie zdjęcie nastąpi przekierowanie do strony, z której obrazek został przypięty.

Innym sposobem na dodawanie jest import obrazka z dysku komputera.

 • Jakie obrazki dodawać?

Przy dodawaniu nowych zszywek zwracaj uwagę na jakość zdjęcia i jego rozdzielczość. Możesz dodawać pliki w formacie PNG, JPG lub GIF. Maksymalny rozmiar plików to 5Mb.

Dodając zdjęcie nie zapomnij o dołączeniu równie atrakcyjnego opisu i tagów. Pamiętaj by w opisie nie zamieszczać linków do stron internetowych. Takie działanie jest niezgodne z regulaminem. 

 • Jak dodać zszywkę tekstową?

Na ZSZYWCE istnieje także możliwość dodawania obrazków z tekstem. By skorzystać z tej funkcji, po kliknięciu przycisku "Dodaj", należy wybrać wariant “Napisz tekst”. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://zszywka.pl/p/wdzieliscie-juz-nasza-nowa-funkcje--23685646.html 

 • Kategoria 18+

Zgodnie z regulaminem możesz dodawać treści zawierające erotykę, jednak pamiętaj by oznaczać je jako dostępne tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. Znacznik 18+ znajdziesz pod oknem, w którym wpisujesz tagi. 

Pamiętaj o oznaczeniach zszywek w momencie ich dodawania, później będzie to niemożliwe!

Więcej o kategorii 18+ przeczytasz tutaj: http://zszywka.pl/p/nowosc-ta-dotyczy-tresci-dozwolonyc-3661410.html

 • Jak edytować zszywki?

Możesz edytować swoją zszywkę w dowolnym czasie, aby tego dokonać kliknij w obrazek, a następnie w ikonę“Edytuj”, która ukaże się tuż pod zdjęciem.. Na ekranie zostaną wówczas wyświetlone informacje na temat zszywki (opis, tagi), przeznaczone do edycji. Żeby zaakceptować wprowadzone zmiany wybierz: “Zapisz ustawienia”.

 • Polubienie zszywek

Spodobała Ci się zszywka innego użytkownika? Możesz ją polubić. Najedź kursorem myszy na wybrany obrazek, u góry pojawią się trzy ikonki, druga z nich to “Lubię”. Kliknij. Zszywka została polubiona. Po przejściu do widoku swojego profilu, możesz zobaczyć wszystkie polubione przez Ciebie zszywki. Żeby tego dokonać kliknij na przycisk “Ulubione”.

 • Jak przypinać zszywki innych użytkowników?

Jeśli spodobała Ci się zszywka jakiegoś użytkownika oprócz polubienia, możesz ją również przypiąć, czyli dodać do swojej tablicy. Żeby tego dokonać najedź kursorem myszy na wybrany obrazek, u góry pojawią się 3 ikonki, pierwsza z nich oznacza przypinanie. Kliknij, a następnie wybierz z listy tablicę, do której chcesz dołączyć zdjęcie. Możesz również dodać tagi i własny opis.

 • Video

Czy wiesz, że na ZSZYWKĘ możesz wrzucać nie tylko zdjęcia i grafiki, ale również video? Dodawanie filmów działa na takiej samej zasadzie, jak opisanych wcześniej zszywek. Video możesz dodać z serwisów takich jak: Youtube i Vimeo. 

 • Co to jest tagowanie i jak dodawać tagi?

Tagowanie to opisywanie obrazka poprzez użycie pojedynczych słów, np.: kot, zwierzęta, przyroda. Jeśli chcesz żeby Twoje zszywki były łatwo dostępne dla innych i zyskały większą popularność używaj tagów. Ta prosta i pożyteczna funkcja jest aktywna zawsze w momencie dodawania nowej zszywki, ale również wtedy, gdy zdjęcie zostało dodane wcześniej. Pod opisem obrazka znajduje się pole “Dodaj tag”, w którym mozesz wpisać wybrane tagi (słowa).

Jeśli chcesz wyszukać obrazek właśnie za pośrednictwem tagów, przejdź do zakładki “tagi” znajdującej się u góry na stronie głównej. Kliknij, na ekranie zostanie wyświetlona lista wszystkich tagów uporządkowanych alfabetycznie oraz okienko, w którym możesz wpisać dowolny, interesujący Ciebie tag, np.: pies. Oznaczać można również użytkowników poprzez użycie “@” (np. @ZszywkaPL).

Więcej informacji o tagowaniu zszywek i znajomych znajdziesz pod poniższymi linkami:

Tagowanie czas zacząć!

Otaguj swoich znajomych!

 • Jak korzystać z funkcji komentowania?

Zszywki możesz również komentować. Jeśli np. użytkownik dodał interesujący Ciebie przepis, a nie wszystko co zamieścił w opisie jest dla Ciebie zrozumiałe możesz zadać mu pytanie. Komentarze wpisujesz w oknie znajdującym się zaraz pod zszywką.

Możesz również polubić komentarz innego użytkownika, bądź wyrazić dezaprobatę. Pod każdą z wypowiedzi znajduje się data, oraz dwie strzałki jedna skierowana w górę, druga w dół, służą one do wyrażania opinii na temat komentarza innego użytkownika. Pamiętaj, możesz edytować swój komentarz do 30 minut od jego opublikowania!

Więcej o komentarzach przeczytasz tutaj: http://zszywka.pl/p/wlasnie-oddalismy-do-waszego-uzytku-4846606.html

 • Jak korzystać z drzewa komentarzy?

Na łamach serwisu ZSZYWKA możesz prowadzić z innymi użytkownikami dyskusje, tworząc przy tym drzewo komentarzy. Kiedy chcesz odnieść się bezpośrednio do wypowiedzi określonego użytkownika, kliknij w ikonkę “Odpowiedz” znajdującą się na dole, po prawej stronie komentarza. Po kliknięciu pojawi się okienko, w którym możesz wpisać swoją wypowiedź.


Tablice

 • Co to jest tablica?

Tablice to kolekcje/grupy dodawanych zdjęć. Każdy z użytkowników może stworzyć dowolną ilość tablic. Wyróżniamy tablice zwykłe, prywatne, oraz wspólne, czyli społeczności.

 • Jak dodawać tablice?

Żeby utworzyć nową tablicę kliknij ikonkę Plus, znajdującą się u góry na stronie głównej. Następnie wybierz: “Stwórz tablicę”. W kolejnym oknie wpisz nazwę tablicy i przyporządkuj ją do określonej kategorii. Tablicę możesz również dodać w momencie zamieszczania nowej zszywki. Istnieje także trzeci sposób na dodanie tablicy: przejdź do widoku swojego profilu, zawsze przed pierwszą stworzoną tablicą będzie wyświetlony komunikat “Dodaj tablicę”. Kliknij i gotowe. Pamiętaj, ze zwykłej tablicy nie możesz zrobić prywatnej!

 • Jak edytować tablice?

Tablice możesz edytować w dowolnym momencie. Przejdź do widoku swojego profilu, pod każdą z tablic znajdziesz przycisk z napisem “Edytuj”. Kliknij, możesz teraz dowolnie zmienić tytuł i kategorię. Żeby zaakceptować wprowadzone zmiany wybierz: “Zapisz ustawienia”. Przy okazji edycji opisu możesz dokonać również zmiany okładki tablicy. Jednak pamiętaj, po zmianie nie powrócisz już do widoku pierwotnego!

 • Co to jest tablica prywatna?

Na ZSZYWCE możesz również kolekcjonować zdjęcia, którymi nie chcesz dzielić się z innymi użytkownikami. Wystarczy, że w momencie tworzenia nowej tablicy wybierzesz opcję: prywatna. Zszywki dodawane do tej tablicy będą widoczne tylko i wyłącznie przez Ciebie. Pamiętaj, tablice prywatne nie są pokazywane w wynikach wyszukiwania.

Więcej o tablicach prywatnych przeczytasz tutaj: http://zszywka.pl/p/tablice-prywatnezszywkowiczuwlasnie-4255515.html


Społeczności

 • Co to jest społeczność?

Społeczności - to tablice wspólne, których uczestnikami może być dowolna ilość osób.  Tworzone są po to, by użytkownicy mogli dzielić się swoimi wspólnymi zainteresowaniami, wzajemnie sobie pomagać i integrować się.

Jeśli np. kochasz podróże i szukasz osób o podobnych zamiłowaniach możesz utworzyć społeczność i zaprosić do niej innych użytkowników, którzy pomogą Ci stworzyć miejsce niepowtarzalne i wyjątkowe.

Społeczności to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują motywacji do ćwiczeń i zmian w swoim wyglądzie. Możesz np. utworzyć tablicę “Nasze przemiany” i razem z innymi użytkownikami dodawać zszywki przedstawiające metamorfozy.

Więcej o społecznościach i ich możliwościach przeczytasz tutaj:  http://zszywka.pl/p/spolecznosci-juz-samimo-sezonu-waka-9979447.html

lub tutaj --> http://zszywka.pl/faq-spolecznosci.html


Promocja profilu i zszywek

 • Jak wypromować zszywki?

Chcesz by Twoje zszywki były widoczne na początku strony i zyskały większą popularność? Nic trudnego. Możesz skorzystać z funkcji “Zszywka promowana” i zapewnić sobie wyróżnienie na dowolnie wybrany okres.

Więcej informacji znajdziesz pod poniższym linkiem: http://zszywka.pl/zszywka-promowana.html

 • Jak promować swój profil?

Oprócz zszywek, możesz promować także swój profil. W tym celu przejdź do strony głównej, po lewej stronie znajdziesz blok “Polecamy”, u dołu którego wyświetlony będzie komunikat “Promuj swój profil”.

Więcej informacji odnośnie promocji znajdziesz pod poniższym linkiem: http://zszywka.pl/zszywka-promowana.html


Profil użytkownika

 • Rejestracja użytkownika

W momencie rejestracji użytkownik może wybrać dowolny (jeśli nie jest zajęty przez innego użytkownika) login, zapewniający anonimowość. Podawanie imienia oraz nazwiska nie jest konieczne. Jeśli natomiast takie informacje zostały uzupełnione przez użytkownika, będą one dostępne wyłacznie dla administracji serwisu.

Określenie płci przy uzupełnianiu profilu jest ważne, umożliwia dostosowanie komunikatów kierowanych indywidualnie do każdego użytkownika.

 • Mój profil

Informacje zawarte w swoim profilu możesz dowolnie edytować. Żeby tego dokonać najedź kursorem myszy na swój login znajdujący się po prawej stronie u góry. Z listy, która się pokaże wybierz „Ustawienia konta” i kliknij. Zostaną wówczas wyświetlone wszystkie Twoje dane. Możesz edytować swoje imię i nazwisko (dane nie będą widoczne dla innych użytkowników), wpisać kilka słów o sobie w rubrykę "O mnie”, dołączyć adres swojej strony internetowej, link do profilu w serwisie Facebook.

 • Wyświetlanie preferowanej kategorii

Jeśli chcesz, możesz również wskazać rodzaj zszywek wyświetlanych na stronie głównej. Masz do wyboru: „Obserwowane” i „Najnowsze”. Żeby tego dokonać przejdź do ustawień konta i zjedź na dół strony. Jeżeli zaznaczysz „Obserwowane”, na stronie głównej będą wyświetlały się tylko te treści, które obserwujesz. Wskazanie kategorii „Najnowsze” spowoduje, że na stronie głównej będą pokazywały się tylko i wyłącznie nowe zszywki, treść nie będzie wówczas indywidualnie dopasowana do Twoich upodobań.

 • Edycja avataru

Znudziło Ci się Twoje zdjęcie profilowe? Możesz je zmienić! Przejdź do podglądu swojego profilu. Najedź kursorem myszy na obrazek i kliknij “Edytuj avatar”. Na ekranie pojawi się okno, w którym będzie można wybrać dowolne zdjęcie z dysku komputera. Zaznacz obrazek, z którego chcesz skorzystać i kliknij “Otwórz”, gotowe!

Zdjęcie możesz również edytować wchodząc w „Ustawienia konta”.

Jeśli Twoje konto zostało wcześniej połączone z serwisem Facebook, możesz stamtąd importować zdjęcie profilowe.

 • Co to są powiadomienia?

Jeśli ktoś zacznie obserwować Ciebie lub Twoją tablicę, polubi, skomentuje, otaguje bądź przypnie Twoją zszywkę dowiesz się o tym właśnie z “Powiadomień”. Są one oznaczone ikoną dzwoneczka, który znajduje się w prawym górnym rogu strony.

 • Czym są kategorie?

Dodając nową tablicę pamiętaj o przyporządkowaniu jej do właściwej kategorii, umożliwi to zachowanie porządku, a także łatwiejszy dostęp do tego co konkretnie Cię interesuje.

Dodając nowe zszywki nie mieszaj ich ze sobą. Zdjęcie ubrania dołącz do odpowiedniej tablicy, usytuowanej we właściwej kategorii np. „Moda damska”. Jeśli natomiast chcesz podzielić się nowym przepisem, utwórz stosowną do tego celu tablicę, np. przepisy, i dobierz kategorię, w tym wypadku „Kuchnia”.

Zszywki zawierające przedmioty na sprzedaż, a dodane do niewłaściwej kategorii mogą zostać usunięte.

Żeby przeglądać zszywki z wybranej kategorii najedź kursorem myszy na zakładkę “Najnowsze” lub “Najpopularniejsze”, zaznacz interesujące Cię rodzaje zszywek i poczekaj, aż zostaniesz przeniesiony do wyników wyszukiwania. Możesz zaznaczyć jedną lub kilka kategorii na raz. Pamiętaj! Kategorię możesz zmienić w dowolnym momencie, poprzez edycję tablicy. 

 • Co zrobić, gdy użytkownik łamie regulamin?

Jeśli zauważysz zszywkę niezgodną z regulaminem, zawierającą treści pornograficzne, lub w jakikolwiek inny sposób łamiącą zasady panujące w serwisie możesz ją zgłosić. W tym celu kliknij w ikonę "Zgłoś nadużycie" znajdującą się tuż pod obrazkiem. Po naciśnięciu, zostaniesz poproszony o podanie typu zgłaszanej nieprawidłowości. Zaznacz odpowiednią rubrykę i „Opisz na czym polega problem”, na koniec kliknij OK.

Oprócz zszywek, można zgłaszać również komentarze, zawierające spam, bądź treści obraźliwe. Przycisk „Zgłoś nadużycie” znajduje się u góry po prawej stronie każdego komentarza.

 • Co to jest obserwowanie?

Obserwowanie to inaczej śledzenie aktywności innego użytkownika. Jeśli spodobały Ci się zszywki, które dodaje użytkownik możesz zacząć go obserwować. Jeśli jednak podoba Ci się tylko jedna wybrana tablica możesz skorzystać z opcji „Obserwuj tablicę”.

 • Jak zaprosić znajomych?

Spodobała Ci się ZSZYWKA? Zaproś swoich znajomych, a będziecie mogli wspólnie budować społeczności i dzielić się inspiracjami.

Przejdź na stronę główną, po prawej stronie zauważysz przycisk „Zaproś znajomych”. Musisz być zalogowany, żeby link zadzialał: http://zszywka.pl/zapraszajka.html. Kliknij, zostaniesz przeniesiony na nową stronę. Znajomych możesz zaprosić poprzez wysłanie im maila.

 • Jak zmienić wersję kolorystyczną Serwisu?

Na ZSZYWCE istnieje możliwość wyboru wersji kolorystycznej serwisu. Aby dokonać zmiany należy kliknąć w przycisk “Zmień styl” w lewym dolnym rogu.

 • Jak zmienić tło?

Na ZSZYWCE istnieje możliwość wyboru tła. Aby dokonać jego zmiany, należy kliknąć w przycisk “Zmień tło” w lewym dolnym rogu.


Wyszukiwarka

 • Wyszukiwarka

Na ZSZYWCE znajduje się również wyszukiwarka, dzięki której w łatwy sposób możesz znaleźć to co Cię interesuje. Okno wyszukiwarki znajdziesz zawsze po lewej stronie u góry strony.

 • Jak to działa?

Wpisz to, czego aktualnie szukasz, np.: lato i naciśnij “Enter”. Zostaniesz przeniesiony na stronę z wynikami wyszukiwania. U góry pojawi się 5 opcji: “Zszywki”, “Tablice”, "Społecznośći", “Ludzie” i “Tagi”. Możesz dowolnie zmienić kategorię wyszukiwania, w zależności od tego, co Cię interesuje. Jeśli np. chcesz znaleźć tablice zawierające w swojej nazwie słowo “lato”, kliknij na przycisk: “Tablice”. Jeśli jednak interesują Cię obrazki otagowane w ten sposób, kliknij na “Zszywki”.

 • Wyszukiwanie kilku tagów na raz

Możesz skorzystać z opcji wyszukiwania kilku tagów na raz, w tym celu oddziel każde słowo przecinkiem. W wynikach wyszukiwania pojawią się zszywki oznaczone wpisanymi przez Ciebie tagami.