emsm

emsm
Moje tablice obserwuje 0 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 
facebook ... Jak zrobić domową maseczkę na zniszczone paznokcie

Rzeczy, które potrzebujesz:
średniej wielkości ogórek, połówka cytryny, pół jabłka

1. Zetrzyj ogórek i jabłko na tarce. Użyj do tego drobnych oczek.

2. Wyciśnij sok z cytryny i dodaj do powstałej w kroku poprzednim papki.

3. Teraz zanurz palce w maseczce. Wystarczy, jeśli zamoczysz tylko paznokcie. Trzymaj je w niej przez około 15-20 minut. Po tym czasie na pewno zauważysz efekt.

4. Maseczka działa naprawdę skutecznie. Produkty w niej zawarte dzięki swoim właściwościom znacznie polepszają kondycję i wygląd naszych paznokci.

Sok z ogórka wzmacnia strukturę paznokci i nadaje im połysk.

Sok z cytryny jest szczególnie korzystny w przypadku miękkich, łamliwych i rozdwajających się paznokci. Wyraźnie utwardza płytkę paznokcia, dzięki czemu paznokcie nie łamią się i nie rozdwajają. Dodatkowo wygładza on paznokcie i nadaje im zdrowy blask.

Jabłko również posiada właściwości, które wzmacniają nasze paznokcie. Rozświetla je oraz przyspiesza proces ich regeneracji. Dzięki zawartości dużej ilości pektyn bardzo dobrze nawilża paznokcie i dłonie. Księżniczkowe drinki Mojito (Mohito):

* pół limonki
* 2 łyżeczki cukru
* mięta
* 40 ml białego rumu
* kruszony lód
* woda gazowana

Przygotowanie:
Z limonki odkrawamy „dupki” oraz wykrawamy środek. Kroimy na ćwiartki, a następnie każdą na 3 części. Wrzucamy do wysokiej szklanki, zasypujemy 2 łyżeczkami cukru, ugniatamy za pomocą muddlera (lub końcówki tłuczka do mięsa albo czegokolwiek, co mamy w kuchni), żeby limonki puściły sok. Dodajemy miętę, ściśniętą wcześniej w dłoniach – jeśli jest to mięta z marketu, w doniczce, lepiej dodać z gałązkami, bo taka mięta jest mniej aromatyczna. Delikatnie ugniatamy. Następnie dodajemy kruszony lód, rum, mieszamy wszystko, dopełniamy wodą gazowaną i podajemy.