Zrezygnuj z mięsa, po prostu...warzywa i owoce odżywią Cię lepiej niż każde mięso, żadnej krzywdy sobie tym nie zrobisz;/ Fast foody to syf, w moim odczuciu łatwo to odstawić, ale ciekawe jak Ci pójdzie ze słodyczami :)
Pamiętaj, żeby mądrze je zastępować. (np, rezygnując z szynki na kanapce niech zamiast niej pojawi się sałata, ogórek i pomidor) Polecam stronę "zostań wege na 30 dni". Znajdziesz tam przemyślane i odpowiednio dobrane przepisy. Jako wegetarianka polecam łykanie żelaza. Na początku diety wegetariańskiej możesz też częściej (np. raz na pół roku) robić badania krwi. Pozwolą one sprawdzić czy wszystko idzie w dobrym kierunku i czy nie masz np. anemii. Źle praktykowany wegetarianizm może WYNISZCZYĆ organizm. Poza tym tak jak wspomniała aga_027 wegetarianizm niekoniecznie oznacza chudnięcie. Jeżeli chcesz schudnąć to ogranicz tłuszcz zwiększ ilość węglowodanów i białek i ĆWICZ!
Po pierwsze wielkie NIE dla drastycznych zmian. Pamiętaj, że Twój organizm musi się przyzwyczaić do nowej diety. Jeżeli do tej pory jadłaś dużo fast foodów i słodyczy odstawiaj je stopniowo. To samo tyczy się diety wegetariańskiej. Od razu powiem, że to nie jest łatwa dieta. Staraj się STOPNIOWO rezygnować z różnych rodzajów mięs (zacznij od "cięższych" typu wołowina i wieprzowina, przejdź do drobiu i skończ na warzywach). Inaczej możesz się po prostu czuć źle. Organizm potrzebuje zwierzecych białek więc w różny sposób będzie się ich domagał.
Zacznijmy od tego, że jeśli myślisz, że przejście na wegetarianizm pomoże Ci schudnąć to muszę Cię rozczarować. Bo w większości przypadkach działa to na odwrót. To zależy jeszcze, na jaki wegetarianizm chcesz przejść. Sama jestem wegetarianką i jakoś nie widzę, żebym dzięki temu chociaż 0,5 kg schudła.
nieszczesliwa
Ja tak samo xd I jak Ci idzie?:)
mampajakazaszafa
Zrezygnuj z mięsa, po prostu...warzywa i owoce odżywią Cię lepiej niż każde mięso, żadnej krzywdy sobie tym nie zrobisz;/ Fast foody to syf, w moim odczuciu łatwo to odstawić, ale ciekawe jak Ci pójdzie ze słodyczami :)
a_cookie_please
Pamiętaj, żeby mądrze je zastępować. (np, rezygnując z szynki na kanapce niech zamiast niej pojawi się sałata, ogórek i pomidor) Polecam stronę "zostań wege na 30 dni". Znajdziesz tam przemyślane i odpowiednio dobrane przepisy. Jako wegetarianka polecam łykanie żelaza. Na początku diety wegetariańskiej możesz też częściej (np. raz na pół roku) robić badania krwi. Pozwolą one sprawdzić czy wszystko idzie w dobrym kierunku i czy nie masz np. anemii. Źle praktykowany wegetarianizm może WYNISZCZYĆ organizm. Poza tym tak jak wspomniała aga_027 wegetarianizm niekoniecznie oznacza chudnięcie. Jeżeli chcesz schudnąć to ogranicz tłuszcz zwiększ ilość węglowodanów i białek i ĆWICZ!
a_cookie_please
Po pierwsze wielkie NIE dla drastycznych zmian. Pamiętaj, że Twój organizm musi się przyzwyczaić do nowej diety. Jeżeli do tej pory jadłaś dużo fast foodów i słodyczy odstawiaj je stopniowo. To samo tyczy się diety wegetariańskiej. Od razu powiem, że to nie jest łatwa dieta. Staraj się STOPNIOWO rezygnować z różnych rodzajów mięs (zacznij od "cięższych" typu wołowina i wieprzowina, przejdź do drobiu i skończ na warzywach). Inaczej możesz się po prostu czuć źle. Organizm potrzebuje zwierzecych białek więc w różny sposób będzie się ich domagał.
PolecamToPL
jeśli to Ty na tym zdjęciu to grozi Ci zniknięcie albo jakaś choroba :(
aga_027
Zacznijmy od tego, że jeśli myślisz, że przejście na wegetarianizm pomoże Ci schudnąć to muszę Cię rozczarować. Bo w większości przypadkach działa to na odwrót. To zależy jeszcze, na jaki wegetarianizm chcesz przejść. Sama jestem wegetarianką i jakoś nie widzę, żebym dzięki temu chociaż 0,5 kg schudła.
black_angel24
zaczynam z tobą ;)
MarTiTa88
żeby przejść zdrowo na wege trzeba mieć naprawdę duża wiedzę żeby się nie skrzywdzić...
diymarry
"skinny " nie zawsze jest PIĘKNE :) wystający tyłeczek i widoczne piersi też są PIĘKNE :)