Pluszek

Pluszek
Moje tablice obserwuje 0 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 
Pancakes, czyli amerykańsie placki ala Nigella Lawson  Potrzebne składniki:  200 g mąki pszennej łyżeczka proszku do pieczenia 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej 1/3 łyżeczki soli dwie łyżki cukru jedno jajko szklanka mleka łyżka stopionego masła dodatki: np. miód, syrop klonowy, konfitura, … Przygotowanie pancakes’ów  Wszystkie sypkie składniki mieszam w misce, a następnie dodaję jajko, mleko i masło, i wyrabiam masę trzepaczką lub mikserem aż do uzyskania jednolitej masy. Na dużej patelni (niezbyt mocno rozgrzanej) rozlewam niewielkie porcje masy, tak aby uformowały się z niej placki o średnicy ok. 7 cm. Kiedy na cieście pojawi się duża ilość pęcherzyków powietrza (patrz zdjęcie), przewracam placek na drugą stronę – jego kolor powinien być złoto-brązowy. Pancakes’y podaję z różnymi dodatkami. Najlepiej smakują zaraz po usmażeniu. Przepis pochodzi z zajadam.pl Biszkopt pieczony według tego przepisu jest genialny i co istotne nigdy mnie nie zawiódł. Zawsze wychodzi równiutki, mięsisty i równocześnie puszysty...idealny. Aby osiągnąć taki efekt wystarczy część mąki pszennej zastąpić ziemniaczaną ( co znacznie zmniejszy zawartość glutenu w cieście i spowoduje, że będzie ono miało bardziej delikatną strukturę) i zrezygnować z dodatku proszku do pieczenia (dzięki temu biszkopt nie opadnie po upieczeniu). Zarówno w wersji jasnej jak i kakaowej(wystarczy 2-3 łyżki mąki pszennej zastąpić kakao) BISZKOPT stanowi świetną podstawę tortów, a także ciast z galaretką, owocami czy bita śmietaną. Za każdym razem pozwala stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. P-O-L-E-C-A-M  SKŁADNIKI na foremkę o średnicy 23-24 cm (upieczony biszkopt kroimy na 3 blaty) lub na foremkę o wymiarach 21/30 cm (upieczony biszkopt kroimy na 2 blaty):  7 jajek 1 szklanka drobnego cukru do wypieków 1 szklanka mąki pszennej tortowej 1/3 szklanki mąki ziemniaczanej  WYKONANIE:  Wszystkie składniki powinny mieć temp. pokojową! Dno foremki wykładamy papierem do pieczenia, boków nie smarujemy. Piekarnik rozgrzewamy do temp. 170༠C - bez termoobiegu.  Do szklanej miski przesiewamy mąkę pszenną i ziemniaczaną. Mieszamy. Żółtka oddzielamy od białek. Białka ubijamy na wysokich obrotach miksera. Pod koniec ubijania stopniowo łyżka po łyżce dosypujemy cukier. Kiedy ubita piana będzie sztywna i lśniąca zmniejszamy obroty miksera na najniższe i małymi porcjami dolewamy roztrzepane żółtka. ... ... kulka. kot.

1

2

xxxxx

mysteriomus
mysteriomus Boże jakie piękne <3 ps. to moja ulubiona para ;)

2

1

...śniadanie u ......

konto-usunięte
konto-usunięte Tiffany'ego! :)
Sakura
Sakura Kocham <3

4

8

...

95ilonka
95ilonka Rewelacja! Chciałabym aby mój mężczyzna tak się ubierał :)
kass92
kass92 cudownie jest ubrany ! ;)

0

20

///

6

71

...

roksana89l
roksana89l http://sklep.seepoint.pl/oc35-to-co-najbradziej-kocham-p-683.html
SugarFox
SugarFox Genialne! Zakupię jak tylko zamieszkam ze swoim ukochanym! :)