agathee

agathee
Moje tablice obserwuje 0 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 Warsaw, Poland
dark side! Babeczki Kinder Bueno ♥
Składniki na 12 babeczek: 
160 g masła
120 g drobnego cukru do wypieków
165 g mąki pszennej
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
3 jajka
1 łyżeczka pasty waniliowej lub ziarenka z 1 laski wanilii
3 łyżki mleka
50 g mlecznej czekolady, posiekanej na drobne kawałki
ponadto:
batoniki kinder bueno do nadziania babeczek (niekoniecznie) + do dekoracji

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.
Mąkę i proszek przesiać, odłożyć. W misie miksera utrzeć masło z cukrem, na jasną i puszystą masę. Dodawać jajka, jedno po drugim, ucierając na gładką masę po każdym dodaniu. Dodać pastę z wanilii, mleko i zmiksować. Do powstałej masy dodać odłożone przesiane suche składniki. Wymieszać szpatułką tylko do połączenia się składników, nie dłużej. Na sam koniec wmieszać kawałki czekolady. Formę do 12 muffinek wyłożyć papilotkami, ciasto rozdzielić pomiędzy papilotki, wyrównać. W środek każdej babeczki wcisnąć kawałek batonika (niekoniecznie). Piec w temperaturze 170ºC przez około 25 minut (bez termoobiegu) lub chwilę dłużej, do tzw. suchego patyczka. Wyjąć, wystudzić na kratce.

Krem z serka kremowego: 
2 opakowania serka kremowego philadelhpia (każde opakowanie 200 g)
2 łyżki nutelli

W misie miksera umieścić schłodzony serek kremowy dodać nutellę ze słoiczka i zmiksować do otrzymania gładkiego kremu, nie dłużej. Gotowy krem przełożyć do rękawa cukierniczego z ozdobną tylką. Krem wycisnąć na babeczki wedle swojej fantazji :-). Na wierzch każdej babeczki położyć kawałek Kinder Bueno, ozdobić zygzakami z nutelli (zygzaki wyciskamy z woreczka lub rękawa z odciętą końcówką). Przechowywać w lodówce.

Smacznego :) Cebulowe krążki

Składniki:

• 2 duże cebule najlepiej białe
• 1,5 szklanki wody
• mąka pszenna lub mieszanka bezglutenowa do wypieku chleba do konsystencji bardzo gęstego ciasta naleśnikowego
• płatki kukurydziane, około 2 szklanek
• sól
• do podania majonez i kawałki cytryn
• olej do głębokiego smażenia

 

Przygotowanie:

1. Płatki kukurydziane wkładam do woreczka strunowego i uderzam wałkiem, żeby się ładnie pokruszyły na drobne kawałki i przekładam do głębokiego talerza.
2. W misce mieszam wodę z mąką i 1 łyżeczką soli. Ciasto powinno mieć konsystencję gęstego ciasta naleśnikowego.
3. Cebulę kroję w grube, prawie 1 cm plastry i rozdzielam na krążki.
4. W garnku lub na patelni i rozgrzewam olej, powinno być go około 3 cm na wysokość od dna.
5. Krążki cebulowe obtaczam w cieście, następnie w płatkach i wkładam na gorący olej. Smażę po około 40 sekund z każdej strony. Wyjmuje i osuszam na ręczniku papierowym. Podaję z kawałkami cytryny i majonezem. Tort Ferrero Rocher
Składniki (forma 22 cm)

Biszkopt kakaowy:

6 jajek
3/4 szklanki cukru
1 szklanka mąki
3 łyżki kakao

Krem:

250 g Nutelli
350 g mascarpone
100 g śmietanki 36 proc.
100 g deserowej czekolady
60 g orzechów laskowych
kilka pralinek Ferrero Rocher (opcjonalnie)

Oraz:

1/2 szklanki mocnej herbaty 
3 łyżki likieru orzechowego (opcjonalnie)
100 g posiekanych  migdałów (lub orzechów laskowych) podprażonych na patelni
kilka pralinek Ferrero Rocher do ozdoby

Mąkę przesiewamy razem z kakao. Białka oddzielamy od żółtek, a następnie ubijamy na sztywną pianę. Dodajemy partiami cukier i dalej miksujemy do momentu aż piana będzie lśniąca, a cukier się rozpuści. Dodajemy partiami żółtka i miksujemy do połączenia. Wsypujemy następnie etapami mąkę, wymieszaną z kakao i całość mieszamy delikatnie już łyżką. Przekładamy masę do tortownicy, wyłożonej na dnie papierem do pieczenia i wkładamy od razu do piekarnika, nagrzanego do 160 stopni na ok. 35-40 minut (do suchego patyczka). Biszkopt urośnie z delikatną górką, więc należy położyć go górą do dołu - wtedy się wyrówna.

Po wyjęciu biszkoptu z piekarnika zwiększamy temp. do 180 stopni i wkładamy orzechy laskowe (60 g) na ok. 12 minut. Następnie przekładamy je na ściereczkę, zawijamy i pocieramy, pozbywając się w ten sposób skórki. Orzechy siekamy na drobne kawałki.
Czekoladę roztapiamy nad kąpielą wodną i odstawiamy, by nieco przestygła. Mascarpone i śmietankę umieszczamy w jednej misce - miksujemy aż masa będzie gęsta i jednolita. Dodajemy następnie Nutellę (miksujemy do połączenia), a na koniec roztopioną czekoladę. Odkładamy kilka łyżek kremu do miseczki (tyle by pokryć wierzch tortu). Dorzucamy do reszty posiekane wcześniej orzechy i mieszamy łyżką. Opcjonalnie możemy dodać też kilka pokruszonych pralinek Ferrero Rocher. Można miskę włożyć na chwilę do lodówki, by krem nieco zgęstniał.

Biszkopt przecinamy na 3 części. Pierwszy blat kładziemy na paterę i nasączamy herbatą z likierem. Wykładamy połowę kremu z orzechami. Przykrywamy kolejnym blatem, nasączamy i pokrywamy resztą kremu. Kładziemy trzeci blat, delikatnie nasączamy i pokrywamy razem z bokami odłożonym wcześniej kremem bez orzechów. Na wierzchu układamy kilka pralinek i całość posypujemy orzechami lub migdałami, podprażonymi na patelni. Wkładamy tort do schłodzenia do lodówki na kilka godzin. Smacznego! Placuszki twarogowe z jabłkami 
 Składniki :

    200g twarogu,
    1 duże jabłko,
    1 jajko,
    2 łyżki cukru,
    2 łyżki śmietany,
    1/2 łyżeczki proszku do pieczenia,
    3-4 łyżki mąki,
    olej do smażenia.

Przygotowanie :

Jabłko zetrzyj na tarce o grubych oczkach.  Do miski wrzuć ser. Dodaj jajko, cukier, proszek do pieczenia, mąkę oraz wlej śmietanę. Wszystko wymieszaj na jednolitą masę.  Wrzuć jabłka i delikatnie połącz składniki. W dłoniach uformuj placuszki i smaż na rozgrzanym oleju na złoty kolor.

9

6

Ta kobieta schudła ponad 60 kg. Wzięła udział w...

konto-usunięte
konto-usunięte kolagen aby się wchłaniał musi mieć wit C. nie wierze w kremy i tabletki, pije kolagen i widzę ef...

1

6

...

ambersb
ambersb kiedy zupa długo leży w talerzu to stygnie

1

64

...

konto-usunięte
konto-usunięte Czasami.. Ehh gdyby tylko..

0

5

...

2

5

...

Fazanators
Fazanators jakiś pomysł jak zrobić te paski?
Fazanators
Fazanators bo chyba nie są to trzy warstwy lakieru..

16

131

❤❤❤

agnes03081
agnes03081 to typowe ćwiczenia na mięsień pośladkowy,warto je robić ponieważ ładnie podnoszą tyłek,pompują m...
szczypa13
szczypa13 polecam te z wymachami nogi do tyłu,wykonywałam je i poprawiły wygląd nóg i tyłka :)

5

259

Składniki: 1 szklanka posiekanej czekolady, 3/4...

briuka
briuka Wie ktoś jak się ten smakołyk nazywa? Albo trochę dokładniejszy przepis? :)

9

180

....

jebiemnieto
jebiemnieto znalazøam :) http://www.imperialsugar.com/recipes/desserts/candy/Homemade-Snickers-Bar
sahaja
sahaja www.gotowanie-inspiruje.blogspot.com Zapraszam :)
przepisyjoli
przepisyjoli Piękne :)

0

10

Nails

7

82

wowww

lauraart
lauraart w Top shopie kiedys kupilam podobne