bllondie

bllondie
Moje tablice obserwuje 20 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 
Kuleczki kokosowe Składniki: biszkopty okrągłe 300g słodkiej śmietany 30% 2 łyżki cukru pudru 100g kokosu 1 szklanka mleka Sposób przygotowania: Śmietanę ubić mikserem. Pod koniec ubijania dodać cukier puder. Mleko lekko ciepłe nalać do miseczki. Biszkopt zanurzyć na krótko w mleku (1-2 sekundy). Na biszkopt nałożyć bitą śmietanę i przykryć drugim biszkoptem również namoczonym w mleku. Całość obtoczyć w kokosie. Wstawić do lodówki na co najmniej 4 godz., aby biszkopty całe zmiękły. omomom ♡ Domowe knopersy SKŁADNIKI: Masa mleczna: 1/4 szklanki mleka 4 łyżki cukru 175 g miękkiego masła 1 (szklanka 200ml kopiasta) szklanka mleka w proszku Masa czekoladowa: 100 g masła 160 g nutelli 1 łyżka kakao 2 czubate łyżki zmielonych orzechów laskowych 100 g orzechów laskowych (dałam więcej) Dodatkowo: 3 suche wafle (o wymiarach 23 x 29 cm każdy)* 50 g czekolady mlecznej (dałam gorzką) 50 g czekolady gorzkiej *użyłam pokrojonych czekoladowych wafli (150g) WYKONANIE: Masa mleczna: Mleko wlać do małego garnuszka, dodać do niego cukier i zagotować, cały czas mieszając. Gdy cukier się rozpuści, zdjąć z palnika i ostudzić. Masło zmiksować mikserem na białą, puszystą masę. Ucierając dodawać, stopniowo po łyżce ostudzone mleko (zbyt szybkie dodanie mleka grozi zwarzeniem się masy). Miksować tak długo, aż masa będzie gładka. Następnie dodać mleko w proszku i zmiksować. Masa czekoladowa: Orzechy uprażyć na suchej patelni teflonowej pod przykryciem, na małym ogniu (od czasu do czasu potrząsnąć patelnią, żeby nie przypalić orzechów) i zetrzeć z nich skórkę. Uprażone orzechy posiekać na kawałeczki. Masło zmiksować, dodać do niego nutellę, kakao i dalej miksować. Następnie dodać zmielone i posiekane orzechy i dokładnie wymieszać. Składanie: Na dużą deskę położyć pierwszy wafel, posmarować go masą czekoladową i przykryć drugim waflem. Następnie posmarować mleczną masą i ponownie przykryć waflem. Obciążyć drugą deską i wstawić, na lekkie stężenie kremów do ... moja ulubiona 2 :) Ciasto optymistki Przepis ciasto Optymisty Orzeźwiające ciasto, które wywoła uśmiech nie tylko na twarzach dzieci Proste i tanie, możemy zrobić go również na przykład na okrągłych biszkoptach, herbatnikach lub na jasnym biszkopcie. biszkopt: 2 jaja 2 kopiaste łyżki mąki pszennej 1 płaska łyżka mąki ziemniaczanej 3 kopiaste łyżki cukru 1/3 łyżeczki proszku do pieczenia 1,5 łyżki ciemnego kakao poncz: 1/3 szklanki zimnej wody + sok z 1/3 cytryny 8 galaretek ( po 2 w każdym smaku, dałam wiśniowe, pomarańczowe, agrestowe i cytrynowe) 1,2 kg serka wiaderkowego dowolne przystrojenie ( u mnie kolorowa posypka) Białka ubijamy na pianę, dodajemy cukier, miksujemy krótko, dodajemy żółtka, ucieramy, potem stopniowo dosypujemy mąki wymieszane z proszkiem do pieczenia, kakao, miksujemy do połączenia składników. Tortownicę o średnicy 22 cm smarujemy tłuszczem (dno i nisko boki), posypujemy kaszą manną, wylewamy ciasto. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni, pieczemy do suchego patyczka, u mnie około 22 minuty. Schładzamy. Ponczujemy. Twaróg dzielimy na 4 części: 3 po 330 gramów i jedną 200 gramową. Spowodowane jest to ograniczonymi możliwościami tortownicy. Wiadomo, jeśli użyjemy większej, możemy poszaleć z większą ilością sera. Pierwsze dwie galaretki rozpuszczamy bardzo dokładnie w 3/4 szklanki wrzątku, schładzamy, czekamy, aż galaretka zacznie lekko tężeć, miksujemy z pierwszą częścią sera, wykładamy na naponczowany biszkopt. Jeśli masa serowa jest bardzo "leją...

76

630

ćwiczymy ćwiczymy

konto-usunięte
konto-usunięte Lepiej mieć wymówkę, i dalej siedzieć przed komputerem i nie ćwiczyć idealnej sylwetki ;] Wszystk...
zjemcibabcie69
zjemcibabcie69 a ja koncze juz niedlugo wszystkie 3 wyzwania:)

33

275

kotek. :D

kjulia
kjulia slodziak
emiliaanimals
emiliaanimals Super pomysł:) Wykorzystam!
EchelonAsia93
EchelonAsia93 genialne ♥

0

17

,,,,

4

21

...

martinamarina
martinamarina widziałam jedna fajną ale była męska haha
buntowniczka0401
buntowniczka0401 jak zrobić takie falee??? *,*

0

19

///

3

11

cudeńka ! jadłabym :3

Alex_punk
Alex_punk tyłabym ;_;
ID3ALIST
ID3ALIST Nikt chyba nie zjadłby tego na raz, a bez przesady, żeby tyć od jednego batonika... Wszystko dozw...
nialslovu
nialslovu ♡♡

1

42

jesiennie. :)

carli5
carli5 swietny zestaw *_*.

4

126

...

Saligiaa
Saligiaa http://testoweperypetieanki.blogspot.com/2014/10/probki-perfum-yodeyma.html
majkax33
majkax33 źle doklejone w Photoshop"ie rzęsy... -,-
migu
migu cudo!

1

27

boyfriend

Kate_W
Kate_W A gdzie dostanę taką koszulkę,ale z długim rękawem? :-)

2

30

...

Lynx
Lynx o! moje kudly
blossom
blossom wow! co ja bym za takie dała...
warszawszka_lala
warszawszka_lala Lynx, moje te takie były ale zcielam

1

17

bosko! *.*

betamm
betamm nie wiem co mi się bardziej podoba, ona czy ten piesek ? ;)