mycha12_3

mycha12_3
Moje tablice obserwuje 0 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 
pacz Wielkanocne zajączki SKŁADNIKI 3 szklanki mąki 2 łyżki cukru 20 g drożdży 1 łyżeczka soli 200 ml śmietany 2 łyżki masła 1 jajko 1/4 szklanki wody SPOSÓB PRZYGOTOWANIA wodę, masło i śmietanę daj do rondelka i podgrzewaj, ale nie gotuj. odstaw do ostygnięcia i dodaj resztę składników - jajko, sól, drożdże, cukier i mąkę i dokładnie wymieszaj. jeśli ciasto będzie za twarde, dolej więcej wody. zostaw do wyrośnięcia. jak ciasto ładnie wyrośnie, pokrój je na 16 części i wyłóż na blaszce na papierze do pieczenia i natnij nożyczkami uszy i zrób nimi oczy. na oczy można też użyć rodzynek. zajączki piecz w 200 stopniach przez około 10 minut lub do uzyskania złotego koloru. smacznego zająca w Wielkanoc! CZAS PRZYGOTOWANIA 30 min Pomysł na ozdobny odświeżacz powietrza do domu. Trzeba spróbować może... ;) Biała kredka ♥ Piękny makijaż na co dzień...Super podkreślone powiększone oczy!!!
Princessqa
Za górami Za lasami Obserwuj

Zszywek: 55 · Obserwują ją: 258

Ostatnio dodane:

Aww Ta zadowolona mina. XD Clace x3 Takie tru ;_;
zoom
SZCZECIN Obserwuj

Zszywek: 2215 · Obserwują ją: 27446

Ostatnio dodane:

Arizona herbata zielona z miodem domowa.

4l wody przegotowanej ostudzonej lub woda niegazowana 
8 saszetek herbaty zielonej lipton cytrynowej 
garść obranego imbiru w plastrach 
1 duża łyżka miodu rozpuszczonego w gorącej wodzie i dodajemy do wody z herbatą 
4/7 łyżek cukru trzcinowego rozpuszczamy w wrzątku i dodajemy do wody z herbatą. 
(cukier dodajemy więcej , mniej do smaku ile kto woli)


w słoju z kranikiem dodajemy zimną wodę (taki słój mieści 4l wody) i wrzucamy saszetki herbaty, zostawiamy do wieczora aby woda nasiąknęła herbatą (min 8 godz) wieczorem lub nawet na noc dodajemy imbir , miód i cukier . Mieszamy i zostawiamy w temp  pokojowej aby wszystko się przegryzło do rana. Smakujemy i dodajemy więcej cukru jak uważamy że nie jest tak słodka jak chcemy. Jeżeli nie czujemy imbiru to może tez dodać trochę więcej imbiru. I zostawiamy do popołudnia. Aby znów się przegryzło. Można cały słój wstawić do lodówki lub odcedzić i przelać do małych butelek i wstawić do lodówki. Herbata smakuje lepiej od kupnej. Co zrobić z mięsem drobiowym z rosołu ? Spaghetti bolognese lub naleśniki nadziewane mięsem z sosem bolognese.Nie czuć w ogóle różnicy między mięsem drobiowym gotowanym a mięsem mielonym wieprzowym w spaghetti bolognese.1:wersja zwykłe spaghetti z makaronem i sosem.  Obrane chłodne mięso z rosołu mielimy na mielone. Na patelnię dajemy trochę oleju i wrzucamy zmielone mięso i  smażymy tak długo aż mięso nie będzie glutem a będzie sypkie na patelni. Mięso bardzo wciąga sos więc aby nie było suche w zależności od ilości mięsa daję od 4 d o 6 paczek sos bolognese. Każdy sos osobno rozrabiam w wodzie według instrukcji , nie daję wszystkich paczek do trochę wody to nie będzie mięso w sosie a glut.Na koncie zmniejszam ogień aby sos trochę się podgotował. podaję normalnie z makaronem i parmezanem. 2:wersja z sosem i mięsem robimy tak samo jak do makaronu tylko zamiast makarony robimy naleśniki( naleśniki i sos można zaroić dzień wcześniej). Nadziewamy sos bolognese z mięsem naleśnik nie za dużo aby nie wylewało się z środka jak będziemy zwijać naleśnik. Wkładamy naleśniki do szklanej brytfanki polewamy resztką sosu z mięsem i posypujemy serem. Zapiekamy w piekarniku tak długo aż ser się rozpuści nie dłużej.podajemy od razu. Chomik z dołu Ale jaja