Krelonka

"To live is the rarest thing on the world. Most people exist, that is all". Oscar Wilde
Krelonka
Moje tablice obserwuje 25 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 Kraków
Nic dodać nic ująć.. Sometimes you meet somebody in wrong time. ... Just memories. Milczenie.
Kanon
Polska Obserwuj

Zszywek: 19160 · Obserwują ją: 192904

Ostatnio dodane:

❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ... ...
najwa97
Obserwuj

Zszywek: 96 · Obserwują ją: 315

Ostatnio dodane:

xoxo ♥♥♥ nietypowe. ...
katarzyna125
Łódź, Poland Obserwuj

Zszywek: 21 · Obserwują ją: 1249

Ostatnio dodane:

Beza z orzechami, krówkami i dulce de leche
Składniki:

3 białka
szczypta... TORT DACQUOISE. Lubicie? przepis po kliknieciu w zdjecie:) Serniczki truskawkowe w szklankach

Składniki na 4 - 5 niedużych szklanek:
80... bezy cynamonowe. Po przepis kliknijcie w zdjęcie
Honeypoof
Obserwuj

Zszywek: 63 · Obserwują ją: 116

Ostatnio dodane:

świetne :) Chris <3 maxi king: SKŁADNIKI: ok. 400 g herbatników, 1 puszka gotowego masy krówkowej (lub mleka skondensowanego słodzonego gotowanego przez 2,5 - 3 godziny) SKŁADNIKI MASY MLECZNEJ: 1,5 kostki miękkiego masła, 1 szklanka mleka, 3/4 szklanki cukru, 2 łyżeczki cukru waniliowego, 400 - 500 g mleka w proszku (miałkiego) SKŁADNIKI POLEWY; 2 czekolady gorzkie, 1/2 szklanki kremówki, 150 g orzechów laskowych (ew. ziemnych) WYKONANIE Orzeszki posiekać i podprażyć na suchej patelni (fot.1). Blachę wyłożyć papierem do pieczenia. Położyć pierwszą warstwę herbatników (fot.2). Szklankę mleka, cukier i cukier waniliowy zagotować i odstawić do ostygnięcia. Masło utrzeć na gładką i puszystą masę, a następnie dodać mleko i mleko w proszku (wedle uznania od 3 do 4 szklanek). Utrzeć. Masę na chwilę odstawić do lodówki, żeby trochę zgęstniała. Następnie połowę masy mlecznej wyłożyć na herbatniki i przykryć następną warstwą herbatników. Przygotować masę krówkową. Dobrze jest ją wcześniej podgrzać wkładając puszkę do garnka z wodą i chwilę pogotować. Będzie się lepiej rozprowadzać (fot.3). Wyłożyć ją na herbatniki. Bezpośrednio na masę krówkową rozprowadzić resztę masy mlecznej, a na nią warstwę herbatników. Czekoladę roztopić w rondelku razem z mlekiem. Kiedy się rozpuści, dodać orzeszki i polać nią wierzch ciasta (fot.4). Całość schłodzić w lodówce przez minimum 3 godziny. PRZEPYSZNY SERNIK "STRACIATELLA" BEZ PIECZENIA Składniki na tortownicę o średnicy (21-22 cm) lub kwadratową blaszkę o boku 20 cm: na kruchy spód: 150 g czekoladowych herbatników 90 g masła 30 g mlecznej lub gorzkiej czekolady (2 paski) na sernik: 500 g twarogu sernikowego w wiaderku (zimnego) 1 szklanka schłodzonej śmietanki kremówki 30% 1 szklanka jogurtu greckiego 1 niepełna szklanka cukru pudru 2 płaskie łyżki żelatyny 100 ml wrzątku pozostała część czekolady -70g (lub więcej :) Uwaga: Można podwoić składniki i zrobić sernik na dużą blachę (25 na 32 cm) :). Jeżeli lubicie delikatnniejsze w smaku serniki, zamiast jogurtu dodajacie jeszcze jedną szklankę śmietanki kremówki. Podana ilość czekolady (70g) jest minimalna- można dodać jej nawet dwa razy więcej :) Herbatniki umieścić w woreczku i rozdrobnić je wałkiem. W rondelku umieścić masło, dodać czekoladę i roztopić całość na podgrzewając na małym ogniu. Wlać do pokruszonych herbatników ,dokładnie wymieszać i przełożyć do formy wyłożonej papierem do pieczenia. Ubić używając np. szklanki. Umieścić w chłodnym miejscu na około 15 minut. Rozpuścić żelatynę we wrzątku. (Jeśli masz z tym problem zerknij tutaj). Przygotować masę sernikową. Śmietankę ubić w niedużym naczyniu. W osobnej misce umieścić twaróg, jogurt i cukier puder- zmiksować do połączenia, dodać śmietankę i jeszcze chwilę ubijać. Czekoladę zetrzeć na tarce lub drobno posiekać, dodać do masy i zmiksować. Na koniec wlać jeszcze lekko ciepłą żelatynę i dokładnie zmiksować całość-szybko i energicznie. Przelać na czekoladowy spód, wyrównać, wstawić do lodówki na około 2 godziny i można podawać :) Rada: Sernik najlepiej schładzać i przechowywać w szczelnym pojemniku na ciasto w lodówce.