darjusia

poznasz :D :*
darjusia
Moje tablice obserwuje 19 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 
no name. ... Malinowa delicja piankowa. Przepis po kliknięciu w zdjęcie:) Taki tam wyjątkowy prezencik na ślub ;) Kinder Pingui
Składniki na biszkopt:

- 3 jaja

- 3 łyżki cukru

- 3 łyżki mąki

- 1 łyżka kakao

- 1 łyżka oleju

- 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

- 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii

Białka ubić na sztywną pianę, pod koniec dodając cukier. Dodać żółtka, zmiksować. Dodać mąkę, wymieszaną z proszkiem do pieczenia i kakao, delikatnie połączyć. Na koniec wlać olej i ekstrakt z wanilii, wszystko dokładnie wymieszać. Ciasto wylać do blaszki ( 15x20 cm ), wyłożonej papierem do pieczenia. Piec około 20 minut w 180 st. C. Przekroić na 2 blaty.



Składniki na masę śmietanową:

- 250 g śmietany 30%

- 2 łyżki cukru pudru

- 3 łyżeczki żelatyny



Składniki na polewę czekoladową:

- 170 g gorzkiej czekolady ( można dać pół na pół z mleczną )

- 50 g masła

- 3 łyżki mleka

- 1 łyżeczka oleju

Śmietanę ubić na sztywno, pod koniec ubijania dodając cukier puder. Żelatynę rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej wody ( około 1/4 szklanki ). Ubitą śmietanę podzielić na 2 równe części.

Wszystkie składniki polewy czekoladowej umieścić w miseczce i rozpuścić w kąpieli wodnej, dokładnie połączyć. Przestudzić, ale tak, by nadal była płynna.

Do jednej połowy ubitej śmietany dodać 1/2 żelatyny, połączyć, wyłożyć na pierwszy blat kakaowego biszkoptu.

Na warstwie śmietanowej rozsmarować 1/2 polewy czekoladowej, włożyć ciasto do zamrażalnika, na kilka minut, by polewa szybko zastygła.

Następnie dodać resztę żelatyny do pozostałej śmietany, połączyć, wyłożyć na zastygniętą polewę, wyrównać...

4

109

*_*

SuperDiana
SuperDiana Piękna góra. Ona trzyma welon w ręce?
Weronika225
Weronika225 skad ta suknia ?

1

54

°°°

SlaV
SlaV silikon bije po oczach :p

1

121

...

polskadziewczyna_
polskadziewczyna_ idealnie :)

2

118

...

czerwona_sukienki
czerwona_sukienki ale pięknie <3
Agniesiorek0304
Agniesiorek0304 Mój styl...pięknie

0

48

...

4

39

...

kasiatasia232
kasiatasia232 W Intimisimi widziałam tego typu biustonosze

4

125

❤️❤️❤️

paaatiii
paaatiii Cudowne *.*
konto-usunięte
konto-usunięte jak zrobić takie wzorki ?
kasiapykalo
kasiapykalo bardzo cienki pędzelek plus pigment ze słowianki wymieszany z topem :)

7

143

....

holly_02
holly_02 biurko jest z ikea
kamilaaa404
kamilaaa404 A krzesło.? Czy znajdę taki model hokera?

9

77

...

Liliawodna
Liliawodna Myślałam,że to domek barbie ;)
WhiteLily
WhiteLily dywan w kuchni...niebezpieczne połączenie
mjrozanska
mjrozanska ładnie ale trochę za cukierkowo :P

1

48

fdd

bestann
bestann dostanę gdzieś taki płaszcz? :)

3

108

Piękna kuchnia :)

Matrix13
Matrix13 Boska <3
Fashionistka022
Fashionistka022 super *,*
okrysia
okrysia wow, jest świetna <3 aczkolwiek wyposażyć taką to nie lada wyzwanie. polecam najpierw zrobić w...

10

79

♥♥♥

Sonozaki_Mei
Sonozaki_Mei dziekuje za pomoc, pozdrawiam:)

1

127

♥♥♥

Fashionistka022
Fashionistka022 Dużo wszystkiego :) Ale ładnie !

0

12

***

1

99

////

wiki353
wiki353 Wszystko ładnie, tylko te maski bym zdjęła :D