lovely7

lovely7
Moje tablice obserwuje 8 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 
Brak jeszcze zszywek.
baszta
Kraków Obserwuj

Zszywek: 5641 · Obserwują ją: 4642

Ostatnio dodane:

bałwanki ... Rajstopy , cement + piasek + woda. Mikołaj :) A kto powiedział, że...
RoseSmith
Rybaki, Gdansk,... Obserwuj

Zszywek: 304 · Obserwują ją: 1383

Ostatnio dodane:

ślub tort marzenie baloniki Składniki

1 kg kawałków kurczaka: skrzydełka, udka, bioderka

marynata:
1 litr maślanki
2 czubate pikantnej przyprawy do kurczaka (polecam Ci przyprawę z Manufaktury Smaku - kliknij tutaj, by ją kupić w mniamowym sklepie)
2 czubate łyżki suszonego, mielonego czosnku
1 łyżka soli

panierka:
1 szklanka pszennej mąki
2 szklanki płatków kukurydzianych
1 czubata łyżka słodkiej papryki
1 łyżeczka pieprzu cayenne
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżeczka soli

do pieczenia:
2 łyżki oleju roślinnego
Przepis

Reklama


 
Kawałki kurczaka powinny być mniej więcej takiej samej wielkości.
Wszystkie składniki marynaty wymieszaj w dużej misce.
Do marynaty włóż kawałki kurczaka, wymieszaj, by dokładnie się nią pokryły, przykryj folią spożywczą i wstaw do lodówki na co najmniej kilka godzin - a najlepiej na noc (lub nawet trochę dłużej).
Przygotuj panierkę: płatki rozgnieć na dość drobne kawałki. Wymieszaj z pozostałymi składnikami.
Mięso wyjmij z marynaty, przełóż do naczynia, by nieco obciekła.
Kawałki obtaczaj dokładnie w panierce i układaj na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.
Wstaw do piekarnika nagrzanego do 200 stopni. Po 20 minutach spryskaj z obu stron olejem (możesz też użyć pędzelka do ich wysmarowania).
Piecz 40-45 minut, aż panierka pięknie się zezłoci.
Podawaj tak, jak lubisz :) Czyli z frytkami z piekarnika i sałatką z kapusty :)
Ethiophia
Obserwuj

Zszywek: 380 · Obserwują ją: 4635

Ostatnio dodane:

Kokosowe kuleczki w gorzkiej czekoladzie - przepis wieszak Plątaninki z koralików. NALEWKA POMARAŃCZOWA
kinia5215
Bochniaa Obserwuj

Zszywek: 134 · Obserwują ją: 695

Ostatnio dodane:

Potrzebne:
Kawałek materiału lub bibuła
Karton
Mała kartka papieru
Ołówek
Nożyczki
Taśma klejąca
Żaróweczka
Wykonanie:
Narysuj wzór do wycięcia na kartonie.
Pozginaj.
Wytnij z kartki małe zęby oraz z materiału/bibuły prostokąt (jako buzię).
Przyklej do lewej strony otworu.
Zrób dziurę na żarówkę.
Posklejaj górę pudełka.
Poskładaj kable z żarówką.
Przyklej do tyłu.
Sklej dół pudełka i gotowe! w sam raz do koszyczka <3 wow *_* Zajebiste <3
madziolek17
Kraków Obserwuj

Zszywek: 363 · Obserwują ją: 217

Ostatnio dodane:

w drugą strone też się da !! :)
:) ... !!!
kawazmlekiem
Kraków Obserwuj

Zszywek: 1385 · Obserwują ją: 18803

Ostatnio dodane:

Ciasto Śnieżny puch Składniki: (na blaszkę 24x24 cm) Spód: ok. 200 g herbatników Śnieżny puch: 500 g twarogu sernikowego, zmielonego (może być z wiaderka) 3 łyżki cukru pudru 2 Śnieżki (bita śmietana w proszku) 1 szkl mleka 2 galaretki (u mnie agrestowe, mogą być również cytrynowe) 500 ml wrzącej wody Kokosowa posypka: 6 łyżek wiórek kokosowych 1 duża łyżka masła 1 łyżka cukru Przygotowanie: Spód: Blaszkę o wymiarach 24x24 cm (lub mniejszą- wtedy ciasto będzie jeszcze wyższe!) wyłożyć folią aluminiową. Na dnie poukładać herbatniki. Śnieżny puch: Galaretki rozpuścić w 500 ml wrzącej wodzie, odstawić do wystudzenia. Śnieżki zalać mlekiem i ubijać kilka minut, do uzyskania gęstej i puszystej bitej śmietany. Następnie dodać do niej cukier puder oraz zmielony ser, krótko zmiksować. Wystudzoną galaretkę strumyczkiem wlewać do masy, ciągle miksując, aż składniki się połączą. Masę śmietanowo-serową wylać na herbatniki. Schłodzić w lodówce. W międzyczasie przygotować kokosową posypkę: Masełko stopić w garnuszku, dodać cukier oraz wiórki kokosowe i smażyć kilka minut, aż kokos się zarumieni. Ważne, by nieustannie mieszać, by wiórki się nie przypaliły. Ostudzoną posypką kokosową posypać Śnieżny puch. "[...]" Prosta kartka dla matematyka Jeden z piękniejszych prezentów.
Manynka555
Obserwuj

Zszywek: 273 · Obserwują ją: 1121

Ostatnio dodane:

Wianek z płatków kosmetycznych #diy #wianek #drzwi z ozdób które nie zmieściły się na choinkę możemy stworzyć kreatywny prezent dla najbliższych Cotton balls krok po kroku! Dokładną instrukcję znajdziesz na naszym blogu po kliknięciu w zdjęcie. Dziedzicka Dekoracje
AniaZmora
Kraków Obserwuj

Zszywek: 3651 · Obserwują ją: 12470

Ostatnio dodane:

Bajka! Słodziaki♥♥ klimatycznie... ...,
kasia8425
Ćwiklice Obserwuj

Zszywek: 457 · Obserwują ją: 5250

Ostatnio dodane:

DIY Pojemnik na reklamówki ... Napoleonka na herbatnikach
– to szybkie i proste w wykonaniu ciasto bez pieczenia. Polecam je wszystkim, którzy uwielbiają maślano-budyniowe kremy :) Podane składniki dotyczą blaszki o wymiarach 23,5cm x 23,5cm. 

Składniki na krem:

    1200ml mleka
    200g masła
    szczypta soli
    1 szklanka cukru (ok. 220g)
    1 opakowanie cukru wanilinowego
    3 czubate łyżki mąki pszennej tortowej (ok. 90g)
    3 budynie śmietankowe

Dodatkowo:

    40 sztuk herbatników (140g = 2 opak. po 5 paczuszek Mini Betini)
    cukier puder do oprószenia


    Ok. 900ml mleka zagotować ze zwykłym cukrem i cukrem waniliowym. W pozostałym mleku (300ml) wymieszać budynie i mąkę pszenną na jednolitą, gładka masę.
    Gdy mleko zacznie się gotować wlać masę budyniową i dalej gotować na małym ogniu, ciągle mieszając, by nie powstały grudki. Gotować do czasu aż masa dość mocno zgęstnieje (jak za mało odparujemy budyń, to krem może wyjść zbyt rzadki). Po ugotowaniu zestawić garnek z palnika (ewentualnie wynieść go w chłodne miejsce), przykryć folią i pozostawić. Ostudzony budyń miksować przez kilka minut, by go nieco rozbić i by łatwiej łączył się potem z masłem.
    Miękkie masło utrzeć na biały, puszysty krem i stopniowo dodawać po łyżce budyniu, cały czas miksując, do uzyskania gładkiego kremu.
    Blaszkę wyłożyć folią spożywczą. Na dno poukładać jedną warstwę herbatników, a na nią wyłożyć masę budyniową, wyrównać i przykryć pozostałymi herbatnikami. Ciasto wstawić na całą noc do lodówki.
    Przed podaniem posypać cukrem pudrem. Świetne :) Wafelki z pianką i galaretką 

 Składniki :

    Wafle tortowe
    Winiary galaretka truskawkowa, arbuzowa, cytrynowa.
    0,5l śmietany 30%.

Przygotowanie :

Przygotuj dużą formę do pieczenia. Wytnij wafel tak aby zmieścił się w blaszce. Arbuzową galaretkę rozpuść w 3/4 szklance wody. Ostudź. 0,2L śmietany ubij na sztywną pianę. Lekkim strumieniem wlej arbuzową galaretkę do piany. Wyłóż pierwszą warstwę na wafle i szybko włóż do lodówki. Truskawkową galaretkę przygotuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Ostudź. Tężejącą galaretką wylej na arbuzową warstwę. Ponownie włóż do lodówki. Cytrynową galaretkę rozpuść w 3/4 szklance wody. Ostudź.  0,2L śmietany ubij na sztywną pianę. Lekkim strumieniem wlej arbuzową cytrynową galaretkę do piany.  Ostatnią warstwę wlej na truskawkową galaretkę i przykryj waflem. Całość włóż ponownie do lodówki aż całość dobrze stężeje. Pokrój na mniejsze kawałki.
Patch
Lublin Obserwuj

Zszywek: 1714 · Obserwują ją: 4278

Ostatnio dodane:

tak jak w pytaniu Mango cake ... Mazurek snickersowy

Składniki:
 - 2 szklanki mąki
 - 1/2 łyżeczki proszku do...
xxmilczins
Płock Obserwuj

Zszywek: 269 · Obserwują ją: 600

Ostatnio dodane:

KOLOROWE ŚWIECZKI NA ROMANTYCZNY WIECZÓR - ZRÓB TO SAM/A - DO ZABARWIENIA ZWYKŁEGO WOSKU UŻYJ KREDEK ŚWIECOWYCH :) ... .,.,., <3
Pocahonta_s
Wrocław Obserwuj

Zszywek: 2026 · Obserwują ją: 2615

Ostatnio dodane:

*** ... nails nails
sykes
hell Obserwuj

Zszywek: 165 · Obserwują ją: 242

Ostatnio dodane:

o.O ... to jest to :) mmm
emka03
Opole Obserwuj

Zszywek: 487 · Obserwują ją: 3992

Ostatnio dodane:

12 Domowych Przepisów na Pyszne Ciasto Bez Pieczenia Najlepszy bulion warzywny Kingii Paruzel

Składniki:
2 marchewki
1 pietruszka
¼ selera
2 łodygi selera naciowego
liść kapusty włoskiej
plaster kapusty włoskiej
½ pora
pęczek natki pietruszki
pęczek koperku
2-3 pieczarki
2 ząbki czosnku
½ cebuli
1 łyżeczka ziaren pieprzu
2 liście laurowe
1 pomidor
2 L wody
sól i pieprz

Przygotowanie:
Marchewkę, pietruszkę, seler w korzeniu obrać i włożyć do garnka.
Dodać pozostałe umyte warzywa tj.: liść i kawałek kapusty włoskiej, seler naciowy, pieczarki, por, pęczek pietruszki i koperku, ząbki czosnku obrane z łupin, pomidor i podpieczoną na brązowy kolor na suchej patelni cebulę.
Całość zalać wodą, dodać ziarenka pieprzu, liście laurowe. Garnek postawić na małym ogniu, przykryć pokrywką tak aby była lekko uchylona i gotować około 3-4 godzin.
Bulion ma delikatnie mrugać nie może się zagotować – wtedy będzie mętny. Kiedy warzywa będą miękkie, całość odcedzić, a wywar (bulion) doprawić solą i pieprzem.

MOŻLIWOŚCI:
w sezonie na szparagi często dodaję do bulionu ich umyte twarde końcówki
świetny smak dodaje też gałązka (ta twarda część) brokuła
zamiast pieczarek można użyć dowolnych suszonych grzybów
do bulionu można dodać ziele angielskie wieszak z drzewa Sposób na zapakowanie prezentu
paulinemali
Obserwuj

Zszywek: 119 · Obserwują ją: 80

Ostatnio dodane:

pomysłowo hahaha
dwie, ale jakie :D
czas zacząć robić przysiady! ;) Tak! Tak! Tak! DIY : pomadka do ust ! ♥ Wazelina ( 1 dużą łyżkę ) ♥ Miód ( ½ małej łyżeczki ...
wraguszka
Kraków Obserwuj

Zszywek: 352 · Obserwują ją: 1381

Ostatnio dodane:

Hej Dziewczyny,,,potrzebuje waszej opinii na temat tej sukienki,,oczywiscie nie  te buty,,,wybieram sie na wesele,,moze jakis typ co do obuwia,,z gory dziekuje! ... Hej poratujcie potrzebuję sukienki na wesele tylko niemogę bić znaleść może poleciłybyście mi jakieś strony godne uwagi z sukienkami w miarę przystępnej cenie??? Kupowałyście kiedykolwiek coś ze strony sukienkowo.com? Potrzebuję sukienki na wesele, a, że jestem szczuplutką nastolatką to mam pewne obawy dotyczące podanych wymiarów. Pytanie do Was, jesteście zadowolone z zakupu sukienek z tej strony? Wymiary wasze zgadzały się z podanymi na stronie?
ada0909
Rzeszów/Kraków Obserwuj

Zszywek: 614 · Obserwują ją: 3408

Ostatnio dodane:

... zapraszam Romantyczny makijaż

Zapraszam na bloga:

(http://)amonaria.blogspot.com Makijaż wieczorowy

Zapraszam na mojego bloga makijazowego:

(http://)amonaria.blogspot.com
Vaniliiaa
Polska Obserwuj

Zszywek: 157 · Obserwują ją: 1450

Ostatnio dodane:

Placuszki bananowe/ pancakes rogaliki dyniowe z cynamonem. CIASTECZKA Z DYNIĄ I MIODEM Roladki ala pizza
stylistkipl
Rzeszów Obserwuj

Zszywek: 988 · Obserwują ją: 369110

Ostatnio dodane:

Płaszcz w roli głównej :)
Lubicie taką długość płaszczy? WIOSENNA KURTECZKA...♥ Limonka Cudo!
Szafa
Profil oficjalny
Rzeszów Obserwuj

Zszywek: 6060 · Obserwują go: 2223768

Ostatnio dodane:

Fryzura okolicznościowa ślubna od oazapiekna z 1 września - najlepsze stylizacje i ciuszki Jesień od gretastyl z 1 września - najlepsze stylizacje i ciuszki Khaki parke od gretastyl z 31 sierpnia - najlepsze stylizacje i ciuszki weekendowy luz od iwona48 z 31 sierpnia - najlepsze stylizacje i ciuszki
ZszywkaPL
Profil oficjalny
Warszawa Obserwuj

Zszywek: 6059 · Obserwują ją: 2955429

Ostatnio dodane:

Czy warto wybrać krzesła z ekoskóry? 3 strefy w pokoju nastolatka – funkcjonalny wystrój wspierający rozwój i wypoczynek Pakowanie prezentów dla dzieci – praktyczne wskazówki Skąd wywodzą się albumy?
Sweet_Art
Kielce Obserwuj

Zszywek: 157 · Obserwują ją: 415

Ostatnio dodane:

...,,, Link do strony z biżuterią w komentarzu:) Sweet Art Studio zaprasza na fb. Link w komentarzu ...