mirage025

Mam na imię Justyna. Interesuje mnie odkrywanie nowych miejsc, lubię podróżować. Mam 29 lat
mirage025
Moje tablice obserwuje 750 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 Szczecinek
szukając wielkanocnych pomysłów :) cccc ... ---- pokój małej damy :D w stylu skandynawskim
Mala_Cukierenka
Wrocław Obserwuj

Zszywek: 710 · Obserwują ją: 21581

Ostatnio dodane:

Pyszne ciasto z kremem i truskawkami. Przepis po kliknięciu w zdjęcie. Pyszne, kremowe ciasto z białą czekoladą i likierem. Przepis po kliknięciu w zdjęcie. Fantastyczne ciasto Chałwowiec z Wiśniami. Przepis po kliknięciu w zdjęcie. Ciastka z ciasta francuskiego z serem i wiśniami. Przepis po kliknięciu w zdjęcie.
versalinka
Obserwuj

Zszywek: 432 · Obserwują ją: 518

Ostatnio dodane:

pikowany zagłówek Mała łazienka .... haha ;D
lepopo
Obserwuj

Zszywek: 878 · Obserwują ją: 832

Ostatnio dodane:

DIY, handmade, pomysły. DIY, handmade, pomysły. DIY ....
Paulka900
Jaworzno Obserwuj

Zszywek: 592 · Obserwują ją: 940

Ostatnio dodane:

Tort Mojito. Bardzo orzeźwiający i wiosenny tort Mojito. Zdecydowanie odmienny smak od klasycznych tortów. Biszkopt: 4 jajka 80 g cukru 80 g mąki pszennej 40 g mąki ziemniaczanej 1-1,5 łyżki herbaty matcha w proszku. Całe jajka ucieramy z cukrem, do gęstości śmietany. Dodajemy przesianą mąkę pszenną i ziemniaczaną oraz herbatę matcha. Składniki delikatnie mieszamy szpatułką lub drewnianą łyżką, przekładamy do przygotowanej formy (forma tortowa 20 cm), wyrównujemy wierzch. Pieczemy w 160°C przez około 45 minut. Studzimy. Po ostudzeniu biszkopt wyjmujemy z formy i kroimy na 3 lub 4 blaty. Krem angielski miętowy: 250 ml mleka 125 g cukru trzcinowego 4 żółtka 1 laska wanilii 2 doniczki świeżej mięty 250 ml śmietany kremówki 36% 10 g żelatyny Mleko, cukier trzcinowy, żółtka, laskę wanilii (przekrojoną wzdłuż i łyżeczką wyskrobujemy ziarenka) oraz umyte całe gałązki z jednej doniczki mięty pasteryzujemy w kąpieli wodnej (nie należy przekroczyć 85°C ). Krem przecedzamy przez sitko, foliujemy i odstawiamy do ostygnięcia. Żelatynę moczymy w zimnej wodzie do napęcznienia. Śmietankę podbijamy (nie ubijamy na sztywno!). Napęczniałą żelatynę rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Rozpuszczoną i ciepłą żelatynę rozprowadzamy z odrobiną (1-2 łyżki) zimnego kremu angielskiego. Do zimnego kremu dodajemy ciepłą żelatynę, mieszamy energicznie. Następnie dodajemy stopniowo podbitą śmietankę. Całość ubijamy, do momentu uzyskania gęstego musu. Listki (bez łodyg) z drugiej doniczki mięty myjemy i blendujemy. Dodajemy je do kremu i delikatnie mieszamy. Nasącz limonkowy: 125 ml wody 125 g cukru trzcinowego 4-5 limonki (wyciśnięty sok) 1 limonka (plastry) Wodę, cukier trzcinowy, plastry limonki oraz wyciśnięty sok z limonki gotujemy. Doprawiamy wg uznania, dodajemy więcej soku z limonki lub więcej cukru trzcinowego. Przecedzamy i pozostawiamy do ostygnięcia. Na paterze układamy pierwszy blat. Nasączamy go intensywnie syropem limonkowym, wykładamy warstwę angielskiego kremu miętowego. Przykrywamy kolejnym blatem i ponownie – nasączamy i wykładamy krem. Ostatni blat również nasączamy i delikatnie smarujemy wierzch kremem. Chłodzimy kilka godzin w lodówce, najlepiej całą noc. Blaty najlepiej składać w rancie cukierniczym lub w rancie od tortownicy. Po schłodzeniu boki i wierzch tortu smarujemy kremem maślanym, dekorujemy plasterkami limonki i listkami mięty. Smacznego:) semilac semilac semilac
kasiulek95
Sadykierz Obserwuj

Zszywek: 2026 · Obserwują ją: 1601

Ostatnio dodane:

Jak planować posiłki 1. Na całą powiekę nakładam podkład. (Pod łukiem brwiowym dałam niewielką ilość rozświetlacza Benefit)
2. W wewnętrzny kącik nałożyłam szary cień.
3, 4, 5. - Pokreślamy oko czarną kredką (nie musi być dokładnie, ponieważ w następnych krokach na kredce będzie cień).
6. Nakładamy cień. (ja wybrałam fioletowo-granatowy).
7. Tym samym cieniem podkreślamy oko na dolnej lini rzęs.
8. Całość rozcieramy pędzelkiem do blendowania.
9. Następnie dołożyłam odrobinę czarnego cienia.
10. Rozcieramy dwa cienie,aby łączyły się ze sobą.
11. Malujemy kredką linię wodną.
12. W tym momencie moglibyśmy pomalować rzęsy i makijaż byłby gotowy. 
13. Jednak ja chciałam jeszcze coś dodać i tym razem zrobiłam kreskę eyelinerem.
14. Dodałam srebrny cień z Gosha.
15. Tuszujemy rzęsy.
16. Makijaż gotowy! :) konturowanie :).
rozowicz3
xxxxxxxxxxxxxx Obserwuj

Zszywek: 5914 · Obserwują ją: 8791

Ostatnio dodane:

.... orange ... ...
misiabela
Suwałki Obserwuj

Zszywek: 1756 · Obserwują ją: 2079

Ostatnio dodane:

Mel B Trening na biust klatke piersiowa i plecy Back & Chest Ćwiczenie N.B.P. (Nogi, mięśnie brzucha i pośladków) The Most Effective Squat Challenge: 100 Rep Fitness Blender Squat Challenge HuczuHucz - Przemoknięte Serca Miast (prod. Ka-Meal)
MartaWgrzynowska
Łódź Obserwuj

Zszywek: 5099 · Obserwują ją: 3121

Ostatnio dodane:

sałatka z #camembertem i #żurawiną sałatka z burakiem#sałatka #burak #AvelineS #mojstyl łazienka
Mimiko
^^ Obserwuj

Zszywek: 921 · Obserwują ją: 1555

Ostatnio dodane:

... Wilczek drzewko jest  białe. what?!
weronika111a
... Obserwuj

Zszywek: 202 · Obserwują ją: 1384

Ostatnio dodane:

świetny pomysł poduszeczka z napisami trzeba mieć tyko pomysł na napis, a literki można napisać odręcznie :)) ... lody nutella :D
buba97
tychy Obserwuj

Zszywek: 1400 · Obserwują ją: 2682

Ostatnio dodane:

Kruche Ciasteczka z Bezą :)

Składniki na ciasto:

350g mąki pszennej
3 żółtka
200g masła
2 łyżki kwaśnej śmietany

Beza:

300g cukru pudru
3 białka

Wykonanie:
Mąkę, żółtka, miękkie masło pokrojone w kostkę oraz kwaśną śmietanę wymieszać i zagnieść. Ciasto powinno być elastyczne. Gotowe przykryć folią spożywczą i włożyć do lodówki na ok. 30minut.
Beza: Białka lekko ubić, dodać cukier puder. (Moja babcia ubija kilka minut, aby masa była płynna i rozsmarowuje na rozwałkowanym cieście :)) Natomiast w mojej wersji białka z cukrem ubijam dość długo 10-13 minut. Wtedy beza jest bardzo sztywna i można wyciskać ją przez rękaw cukierniczy :). 
Schłodzone ciasto wyjąć z lodówki, rozwałkować i pociąć na malutkie prostokąty (to zależy już od Was jakiej chce wielkości ciastka :P). Na ciastka nałożyłam rękawem cukierniczym bezę.
Piec w 180 stopniach przez 15-20 minut.
Smacznego! :) kawaii MARSjanin:

* 1 batonik Mars
* 50 ml wódki Soplica orzech laskowy lub zwykłej
* 50 ml likieru Baileys
* 100 ml mleka
* kilkanaście kostek lodu

Przygotowanie:
Marsa kroimy na mniejsze kawałki, wrzucamy do blendera. Dodajemy kostki lodu, alkohole i mleko, mieszamy do uzyskania gładkiej konsystencji. Podajemy od razu po przygotowaniu. Tort , ozdoby