Dorotka1

Usamodzielniam się :)
Dorotka1
Moje tablice obserwuje 42 osoby Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 
dziękuję za miłość - Janusz Radek 
co myślicie o tej piosence na pierwszy taniec? LEMONIADA ARBUZOWA Składniki: 1 kg arbuza (waga po oddzieleniu od skóry i pestek),3 cytryny,2-3 łyżki cukru (lub więcej),ok.1,5 szklanki wody mineralnej,listki mięty i melisy,lód Arbuza umieszczamy w rozdrabniaczu i dokładnie miksujemy. Powstałą masę przecieramy przez sito i umieszczamy w dzbanku. Do dzbanka wyciskamy sok z 2 dużych cytryn. W pół szklanki ciepłej wody rozpuszczamy cukier (możecie użyć innego środka słodzącego, np. miodu). Do dzbanka wlewamy osłodzoną wode i dodatkową szklankę wody, mieszamy. Trzecią cytrynę kroimy w plasterki. Do lemoniady dodajemy cytrynę, listki mięty i melisy. Odstawiamy do lodówki na kilka godzin. Przed podaniem wrzucamy do arbuzowej lemoniady kilka kostek lodu.  piękne ! Hit! Najlepsze calzone któro podbije Twoje serce :) Przepis krok po kroku po kliknięciu w zdj! Zapraszam na bloga :P kruche maślane ciasteczka składniki: 175 g miękkiego masła 200 g drobnego cukru 2 duże jajka 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego 400 g lub więcej mąki pszennej (najlepiej włoskiej 00 ) 1 łyżeczka proszku do pieczenia ½ łyżeczki soli Utrzeć masło z cukrem na puszystą masę, dodać jajka i ekstrakt waniliowy,wymieszać. W drugiej misce wymieszać mąkę z proszkiem do pieczenia i solą. Wsypać suche składniki do maślano- jajecznej masy, łącząc wszystkie składniki, delikatnym lecz pewnym ruchem. Jeśli ciasto będzie zbyt lepkie by je rozwałkować, dosypać trochę mąki, ale pamiętając, że jeśli przedobrzymy, będzie twarde. Ciasto podzielić na dwie części, z każdej uformować dysk, owinąć folią spożywczą i włożyć do lodówki na min. godzinę. Po tym czasie wyjąc 1 część ciasta,posypać delikatnie mąką (ja obtaczam zawsze wałek mąką zamiast ciasta) rozwałkować ją na grubość ok pół cm. (delikatnie posypanej mąką) stolnicy. Wycinać za pomocą w foremek do ciasteczek (które każdorazowo dobrze jest zanurzyć w mące) i układać je w odstępach na blachach (ja zawsze wykładam je pergaminem) Piec w 175 stopniach przez 8-12 min. w zależności wielkości ciasteczek (i piekarnika), do momentu aż delikatnie zezłocą się na brzegach. Po upieczeniu przełożyć na metalową kratkę do całkowitego ostygnięcia, a następnie dowolnie oblewać lukrem i ozdabiać.
TwojeDIY
Twoje DIY Obserwuj

Zszywek: 1525 · Obserwują ją: 5489

Ostatnio dodane:

Zobacz 40 pomysłów zrób to sam dla dzieci warsztat do zabawy DIY. 15 pomysłów DIY na balkon lub taras - Twoje DIY Pastelowy stół z Pepco
uzi606
Deutschland Obserwuj

Zszywek: 77 · Obserwują ją: 80

Ostatnio dodane:

piękne coś z niczego? nic trudnego! ... Cudo!
MartaHennig
Wrocław Obserwuj

Zszywek: 48 · Obserwują ją: 440

Ostatnio dodane:

FULL BODY - pełny trening na całe ciało | Codziennie Fit Trening CARDIO + POŚLADKI | Codziennie Fit Błyskawiczny trening z taśmami/trening w podróży, hotelu | Codziennie Fit ROZCIĄGANIE || po bieganiu, po treningu || Codziennie fit & Sonko
karos
Wakefield Obserwuj

Zszywek: 58 · Obserwują ją: 133

Ostatnio dodane:

Głębokie oczyszczanie olejem – wieczorem – bardzo  dobre też na trądzik!!!
Tłusta skóra – mieszanka; 30% oleju rycynowego do 70% oleju słonecznikowego     Normalna skóra – mieszanka; 20% oleju rycynowego do 80% oleju słonecznikowego 
Sucha skóra – mieszanka; 10% oleju rycynowego do 90% oleju słonecznikowego 
Wymieszaj oleje oczyszczające
Masuj przez około 2-3 minuty (BONUS: jest to świetne do  demakijażu oczu)
Nałóż na twarz  bardzo ciepły kompres i trzymaj aż wystygnie. Delikatnie przetrzyj twarz i dobrze wypłucz ściereczkę. Nałóż kompres ponownie – powtórz 2-3 razy. 
Na koniec weź niewielką kroplę swojej mieszanki, natrzyj ją między dłońmi i wklep na wilgotną skórę twarzy. 
Rano przetrzyj ciepłą myjką.
Stosuj raz na 1,5 – 2 tygodnie.

Uwaga – nie rób peelingu. Dla kształtu owalnego

 Ten kształt jest praktycznie idealny bo pasują wszystkie fryzury krótkie, długie, grzywki, koki i inne kto ma taki kształt ma szczęście ;)


Dla kształtu pociągłego

 Polecane są włosy średniej długości falowane lub proste, najlepiej z długą grzywką. Nie polecałabym fryzur bardzo krótkich oraz bardzo długich, bo obie uwydatnią pociągłą twarz.

Dla kształtu prostokątnego

 Najlepsze dla tego kształtu są boby lub wszystkie inne mocno wycieniowane fryzurki, delikatne fale, a najlepiej proste włosy. Unikać należy na pewno prostych grzywek i krótkich boków.

 
Dla kształtu serce

 Polecane są lekko wycieniowane, długie włosy najlepiej pofalowane. Świetne są przedziałki na środku co przy tym kształcie porostu dadzą efekt sprężystych loków i doda uroku ;). Unikać należy grzywek, krótkich i gładkich fryzur.


Dla kształtu trójkąt

Polecane są włosy półdługie lub długie, proste lub kręcone koniecznie wyraźnie wycieniowane, grzywki oraz klasyczny bob. Unikać należy krótkich fryzur które uwydatniają kształt twarzy oraz odkrytego czoła, które w tym kształcie jest szerokie .

Dla kształtu diament

 Polecane są długie falowane włosy długie grzywki, wskazany jest wycieniowany dłuższy bob oraz fryzury z pazurkami. Nie polecane są krótkie fryzury z odkrytymi skroniami i uszami oraz gładkie fryzury.

Dla kształtu okrągłego

 Polecane są długie wycieniowane fryzury z pazurkami przy twarzy oraz krótkie koniecznie z podkreślonymi kosmykami, rozwichrzone, grzywki jedynie... UJĘDRNIAJĄCY PEELING KAWOWY

Składniki:
- pół szklanki zmielonej kawy
- 2 łyżeczki mielonego imbiru
- pół szklanki cynamonu mielonego
- balsam nawilżający do ciała
- folia spożywcza

Przygotowanie:
Wszystkie składniki dokładnie ze sobą wymieszaj w miseczce. Następnie z jego pomocą wykonaj masaż miejsc na ciele, na których pojawił się cellulit lub które chciałabyś po prostu ujędrnić. Pomocna może Ci być w tym specjalna rękawica, którą kupisz w drogerii. Po ok. 10 minutach owiń ciało folią spożywczą i pozostaw na ok. 30 minut. Po tym czasie zmyj peeling letnią wodą i wmasuj w ciało balsam nawilżający. DOMOWY SAMOOPALACZ -przepis


Polecam na delikatną opaleniznę:

4 torebki herbaty zaparzamy w 0,5 wrzątku lub w szklance. zostawić do zaparzenia na ok 15 min. W miedzyczasie wziaść prysznic, na osuszoną już skorę za pomoca gabki lub za pomoca butelki ze spreyem nanosimy ją na ciało. Jeśli kolor jest za jasny należy czynność powtórzyć do uzyskania koloru jaki chcemy. Trzeba poczekać az herbata całkowicie sie wchłonie bo może brudzić ubrania. Co ciekawe, JEST BEZPIECZNA BO NIE POWODUJE ZACIEKÓW

Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu można pomieszac kakao z balsamem i natrzeć ciało, opalenizna jest zdecydowanie lepiej widoczna :)
basia57
Obserwuj

Zszywek: 834 · Obserwują ją: 1874

Ostatnio dodane:

Sernik chałwowy bez pieczenia 

Przepis jest do wykorzystania w tortownicy o średnicy 18cm, na większą tortownicę należy wykorzystać większą ilość składników.

MASA SEROWA
10 okrągłych biszkoptów
0,5 szklanki śmietanki 30%
0,5 kg twarogu sernikowego z wiaderka lub trzykrotnie zmielonego
250g chałwy waniliowej
4 łyżki cukru pudru
2 łyżki żelatyny
0,5 szklanki wody

POLEWA CHAŁWOWA
150ml śmietanki 30%
200g chałwy waniliowej

tłuszcz do wysmarowania formy 
Wykonanie:

- tortownicę posmarować tłuszczem i wyłożyć papierem do pieczenia (spód i boki)
- w 0,5 szklanki śmietanki 30% moczyć biszkopty i układać w tortownicy, część z nich kruszyć na mniejsze kawałki i wypełniać nimi luki między już ułożonymi biszkoptami
- chałwę pokruszyć na drobniejsze kawałki i przełożyć do wysokiego naczynia, dodać do niej śmietankę, w której moczyliśmy biszkopty, łyżką wymieszać chałwę ze śmietanką
- masę chałwową rozdrobnić blenderem, robić to przez kilka minut do momentu powstania jednolitej, ciągnącej masy
- twaróg przełożyć do miski, miksować, stopniowo dodając masę chałwową
- do powstałej masy dodać cukier puder (najlepiej przed dodaniem spróbować masę, gdyż chałwa nada już pewną słodycz i od naszych preferencji może zależeć ilość cukru, jaką dodamy), zmiksować
- żelatynę rozpuścić w 0,5 szklanki zimnej wody, wstawić ją na 15-20 sekund do kuchenki mikrofalowej, ponownie wymieszać do rozpuszczenia się żelatyny
- do ciepłej żelatyny dodać stopniowo 2-3 łyżki masy serowej, za każdym razem dokładnie mieszając, to zahartuje żelatynę i pozwoli uniknąć powstania w masie grudek ze zbyt szybko zastygłej żelatyny
- żelatynę stopniowo wlewać do masy, cały czas miksując do uzyskania jednolitej masy
- masę wylać na biszkopty, wyrównać łyżką i wstawić do lodówki na 1-2 godziny
- chałwę rozkruszyć i zalać śmietanką, podgrzewać do lekkiego zgęstnienia (należy uważać, by masa się nie przypaliła), mieszając doprowadzić do rozpuszczenia chałwy
- jeśli chałwa nie do końca się rozpuściła, po zdjęciu z ognia rozdrobnić ją przy pomocy blendera
- polewę pozostawić do ostygnięcia, co jakiś czas lekko mieszając
- ostudzoną polewę wylać na wierzch schłodzonego sernika, całość schłodzić ponownie w lodówce przez kilka godzin, najlepiej przez całą noc
Sernik chałwowy ładnie prezentuje się na talerzu dzięki równej, błyszczącej warstwie polewy w kolorze chałwy. Jest ona lekko ciągnąca, sernik należy więc kroić delikatnie, najlepiej podawać schłodzony, gdyż pod wpływem ciepła polewa może zacząć spływać po... Babka drożdżowa z czekoladą i kruszonką – przepis CIASTO MARCHEWKOWE, KTÓRE ZAWSZE WYCHODZI :) Rożki z mięsem mielonym  Składniki  Rożki waflowe  50dkg mielonej łopatki wieprzowej  1 marchewka  1 cebula  2 łyżki gęstej śmietany 18 %  2 łyżki bułki tartej  natka pietruszki  sól,pieprz, vegeta, dowolne przyprawy  Do panierowania:  2 jajka, 1 łyżka mąki  bułka tarta  olej do smażenia  Wykonanie: Cebulę pokroić w kostkę , zeszklić na maśle,dodać do niej marchewkę startą na średniej tarce i chwilę razem smażyć. Mięso mielone przełożyć do miski,dodać usmażoną cebulę z marchewką,śmietanę,natkę pietruszki,bułkę tartą,przyprawy i wymieszać. Masą mięsną nadziać rożki waflowe. Panierować najpierw w jajku z dodatkiem mąki ,a później w bułce tartej. Smażyć na dobrze rozgrzanym tłuszczu na małym ogniu z każdej strony. Doskonale smakują na ciepło, jak również na zimno z sosem czosnkowym.
Ekri16
Zamość Obserwuj

Zszywek: 2094 · Obserwują ją: 7086

Ostatnio dodane:

If you are sad Please look at this. ;* ... ... ;)..
MadameAllure
Łódź Obserwuj

Zszywek: 1240 · Obserwują ją: 2977

Ostatnio dodane:

Pomysł na niebieskie dekoracje przy stole prezydialnym - takie ozdoby królowały na weselu Izy i Davida w Folwarku Wąsowo! Sprawdźcie całość na blogu ślubnym Panna Allure :)
fot. Światłołap Piękny bukiet ślubny w kolorze niebieskim - taką kompozycję wybrała dla siebie Iza. Zobaczcie cały reportaż z Folwarku Wąsowo na blogu ślubny Panna Allure!
fot. Światłołap Cudowna tablica świetlna jako dekoracja sali weselnej! Taką niespodziankę dla gości weselnych wymyślili Iza i David, organizując przyjęcie w Folwarku Wąsowo. Cały reportaż na moim blogu ślubnym (po kliknięciu zdjęcia:)) Identyczne, niebieskie sukienki dla druhen - ślub Izy i Davida, Folwark Wąsowo. Cały reportaż - na blogu ślubnym Panna Allure!
gohared
Obserwuj

Zszywek: 624 · Obserwują ją: 428

Ostatnio dodane:

,,, lody sernikowo-malinowe 

350 g mascarpone  

150 g jogurtu pełnomlecznego  

30 g cukru

2 opak. cukru waniliowego bourbon

2 łyżki soku cytrynowego

125 g dżemu malinowego 

6 foremek do lodów (po ok. 125 ml)

6 drewnianych patyczków do lodów


1. Mascarpone, jogurt, cukier, cukier waniliowy i sok cytrynowy energicznie wymieszać trzepaczką. Dżem malinowy wymieszać na gładką masę. Krem z mascarpone i dżem malinowy nakładać na zmianą łyżką do foremek.

2. Za pomocą drewnianego patyczka 2-3 razy lekko przemieszać te dwie warstwy, tak aby w masie lodowej powstał wzór marmurkowy. Wbić patyczki do lodów i mrozić min. 6 godz. (najlepiej przez noc). kurteczka ❤️ Pastel
Zuz_Design
Żędowice Obserwuj

Zszywek: 225 · Obserwują ją: 1812

Ostatnio dodane:

Minimalistyczne zaproszenia ślubne z kolekcji Ann. Dwie kartki połączone złotym nitem i luźny bilecik na dodatkowe informacje. 
Znajdą się tutaj wielbiciele geometrycznych kształtów? Zawieszki na butelkę
-> facebook/zuzdesign Kolekcja ślubna Lea.
zuzdesign/facebook
Asia2301
Mogilany Obserwuj

Zszywek: 0 · Obserwują ją: 4

freshblast
Kraków Obserwuj

Zszywek: 154 · Obserwują ją: 55

Ostatnio dodane:

maseczka na lsniace i miekkie wlosy <br><br><br>
Wymieszaj zoltka 2 zoltka z dwoma lyzeczkami oliwy z oliwek ,do tego dodaj szklanke wody wymieszaj dokladnie .Taka miksture wcieraj w skore glowy .Zostaw na wlosach 15-20 min.Dla lepszych efektow mozna wlozyc na glowe czepek i zalozyc recznik . 123 obrazz Składniki na dwie blaszki ciastek:
180 g miękkiego masła
50 g cukru pudru
0, 5 łyżeczki esencji waniliowej
150 g mąki pszennej
75 g mąki kukurydzianej ( lub skrobi)
1/ 8 łyżeczki soli
Po 60 g gorzkiej i białej czekolady

Piekarnik rozgrzewamy do 180 stopni C. Mąki i sól przesiewamy. Masło ucieramy z cukrem na puszysty krem. Dodajemy esencję waniliową. Nie przerywając miksowania stopniowo wsypujemy przesiane mąki. Ciasto przekładamy do worka cukierniczego z końcówka o przekroju 1 cm i wyciskamy 7 cm. ciastka bezpośrednio na blachę wyłożoną pergaminem. Przerwy pomiędzy ciasteczkami powinny wynosić ok. 5 cm. Pieczemy 12-15 minut, do stwardnienia i lekkiego przyrumienienia ciasteczek. Wyjmujemy wraz z blachą i pozostawiamy na niej przez 5 minut. Następnie delikatnie przenosimy na kratkę w celu ostudzenia. Czekolady siekamy i przekładamy do miseczek. Rozpuszczamy czekolady na parze i kiedy będą płynne przekładamy do małych woreczków. Odcinamy końcówkę torebki i ozdabiamy . Ciastka odstawiamy do zastygnięcia czekolady.
anusiek20
Włoszczowa Obserwuj

Zszywek: 127608 · Obserwują ją: 8070

Ostatnio dodane:

... ... Onion soup Zapiekany makaron z grzybami i szpinakiem