denoder

kiedyś napisze - obiecuje I tak nikt tego nie czyta więc nie stresuje się że będę multum wyświetleń. Jeśli jesteś wyjątkową osobą i jednak tu zajrzałeś/aś pochwal się tym i napisz do mnie.
denoder
Moje tablice obserwuje 801 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 Pmpo
Zespół Szkół RCKU w Piasecznie HUBERTUS 2013 Oksytocyna – cykliczny hormon peptydowy złożony z 9 aminokwasów (nonapeptyd), neuroprzekaźnik, uwalnia się okresowo, dobrze rozpuszczalny w wodzie.
Wytwarzana jest w jądrze przykomorowym i nadwzrokowym podwzgórza i neuronami przekazywana jest do tylnego płata przysadki, gdzie następnie jest magazynowana. Oksytocyna powoduje skurcze mięśni macicy, co ma znaczenie podczas akcji porodowej (wcześniej występuje blok progesteronowy[3]). Uczestniczy także w akcie płciowym i zapłodnieniu (powoduje skurcze macicy podczas orgazmu, które ułatwiają transport nasienia do jajowodów). ... ... Przezajebiste
Natalia619123
Nowy Sącz Obserwuj

Zszywek: 381 · Obserwują ją: 231

Ostatnio dodane:

The Fox and the Hound SADDEST SCENE :'( ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥
Pocahonta_s
Wrocław Obserwuj

Zszywek: 2026 · Obserwują ją: 2615

Ostatnio dodane:

*** ... nails nails
mwanamke
Mielec Obserwuj

Zszywek: 147 · Obserwują ją: 199

Ostatnio dodane:

Wisłok, Rudawka Rymanowska, spacer i spływ rzeką ;) Kicie lubią się w parze! Stolik ze skrzyni wojskowej ZEBRA No Rush
xovxov
Tczew Obserwuj

Zszywek: 22 · Obserwują ją: 5

Ostatnio dodane:

Brałabym<3 mmm tak! niebiesko
kotek1995467
Obserwuj

Zszywek: 193 · Obserwują ją: 17

Ostatnio dodane:

insp 89 Spódniczki insp 94 jjj
kassiekk
Rzeszów Obserwuj

Zszywek: 4226 · Obserwują ją: 8723

Ostatnio dodane:

Charlie - Jack Reacher: Jednym strzałem Hannah Clint- Men, women and children Tim Mooney- Men, women and children Patricia Beltmeyer- Men, women and children
hikori
G Obserwuj

Zszywek: 6373 · Obserwują ją: 799

Ostatnio dodane:

Czerrrwona :D Łosoś w warzywach
1. Świeżość fileta sprawdzić poprzez naciśnięcie palcem. Miąższ powinien odskoczyć, nie pozostawiając wcięcia.


2. Łyżka warzyw na folię, dodać 2 łyżeczki bulionu, Umieść filet z ryby na górze. Posypać lekko solą i czarnym pieprzem.


3. Złożyć folię na ryby i zaciskać na dłuższej krawędzi 3 razy do uszczelniania. Powtórzyć, aby uszczelnić dwa krótkie boki.


4. Rozgrzać piekarnik do 230 ° C. Pakiety ułożyć na blasze. Zapiekać ok 20 minut.
z: prevention.com Piersi kurczaka faszerowane szpinakiem pieczone w cieście francuskim

Idealne danie aby zaskoczyć gości. Robi się je bardzo szybko, a wygląda i smakuje wyśmienicie. Dzięki cieście francuskim pierś nie jest wysuszona. Taką pierś proponuję podawać z pieczonymi ziemniaczkami (przepis tutaj) i lekką sałatką.



Składniki:
6 pojedynczych piersi kurczaka
opakowanie mrożonego szpinaku (rozdrobnionego)
2 łyżki kwaśnej śmietany 18%
3 opakowania ciasta francuskiego
6 plasterków żółtego sera (ja użyłam wędzonego)
4 ząbki czosnku
łyżka masła

sól, pieprz
szczypta gałki muszkatołowej
1 jajko

Wykonanie:

Rozmrożony szpinak smażymy na maśle tak aby cala woda odparowała. Dodajemy wyciśnięty przez praskę czosnek, szczyptę gałki muszkatołowej i doprawiam do smaku solą i pieprzem. Smażymy ok. 2 min. Dodać śmietanę (nie smażyć) i nadzienie jest gotowe.
Każdą z piersi rozcinamy (nie do końca) tak aby powstała kieszonka. Kieszonkę napełniamy farszem, a na wierzch nadzienia kładziemy żółty ser. Piersi doprawiamy solą (ja użyłam ziarenek smaku)
Każdy płat ciasta francuskiego dzielimy na 2 części. z obu stron nacinamy paski grubości ok. 2 cm, długość tych pasków zależy od wielkości piersi (pierś musi leżeć na nienaciętym płacie ciasta). Na ciasto kładziemy pierś i zawijamy ciasto (tak jak na kulebiak w jodełkę).
Zawinięte piersi kładziemy na papier do pieczenia, smarujemy rozkłóconym jajkiem i wstawiamy na środkowa półkę do nagrzanego piekarnika do 200 C na ok. 40 min. Ciasto musi się ładnie zrumienić. ...
djana93
Los Angeles,... Obserwuj

Zszywek: 223 · Obserwują ją: 141

Ostatnio dodane:

Inaczej nie mogłam ;DD hello kitty ;d Jeśli twoje włosy są zniszczone i suche: 
Na zniszczone i przesuszone włosy najlepsza jest maseczka z trzech łyżeczek majonezu lub żółtka, możesz do niej wycisnąć kilka kropel cytryny lub octu winnego. Mikstura ta nada twoim włosom przyjemną nutkę świeżości i domknie łuski. Rozprowadź maseczkę na umytych, wilgotnych włosach. Pozostaw ją na 10 minut. Następnie spłucz i powtórnie umyj włosy szamponem z balsamem. 

Jeśli są cienkie i słabe: 
Zmieszaj żółtko z czterema stołowymi łyżkami piwa. Po 15 minutach trzymania papki na zawiniętych w ręcznik włosach, umyj głowę szamponem. Kompres z takiej maseczki wzmocni cienkie włosy, które straciły sprężystość i sprawi, że przestaną się łamać. 

Jeśli masz matowe włosy: 
Połysku twoim włosom doda maseczka z dwóch łyżek naturalnego jogurtu, miodu i jednego żółtka. Zmieszaną papkę trzymaj na wilgotnych i umytych włosach około 10 minut, a potem dokładnie spłucz letnią wodą. Matowe, wypłowiałe włosy już po kilku tygodniach staną się błyszczące. 

WZMOCNIĆ 
Płukanka piwna - regenerująca
Sposób przygotowania: 3/4 szklanki piwa wetrzeć we włosy, po 10 minutach spłukać i umyć głowę. Po umyciu wetrzeć kolejne ćwierć szklanki, tym razem bez spłukiwania. 

Płukanka mleczna - wygładza i zmiękcza włosy 
Sposób przygotowania: Wetrzeć we włosy 125 ml pełnego mleka (najlepiej za pomocą ściereczki frotte), po 15 minutach dokładnie spłukać wodą. moja stylizacja
overcomes_girl
Nowy Sącz Obserwuj

Zszywek: 52 · Obserwują ją: 46

Ostatnio dodane:

ombre ... sposób na białe zęby Zrobię sobie takie :D
zakrecona14
gostyń Obserwuj

Zszywek: 36 · Obserwują ją: 5

Ostatnio dodane:

haha :D Young, wild, free... Może morze na deszczową pogode? ;) AWESOME !
19gosiulka90
Wodzisław Śląski Obserwuj

Zszywek: 192 · Obserwują ją: 286

Ostatnio dodane:

KONKURS WIOSENNY !!! WYGRAJ DUŻĄ PUFĘ - WIĘCEJ INFORMACJI NA FB -> SZUKAJ Fanpage -> Tapicergo WIOSENNY KONKURS !!!! DO WYGRANIA OKRĄGŁA PUFA
Szukaj NA FB fanpage - Tapicergo ławeczka pikowana jak uszyc torebke listonoszke
m1rtyn1
Poznań Obserwuj

Zszywek: 67 · Obserwują ją: 22

Ostatnio dodane:

Kkkk Przyznać się... kto tyle ma? xD ... ...
mariajustdoit
Warszawa Obserwuj

Zszywek: 162 · Obserwują ją: 63

Ostatnio dodane:

zielony wystrój wnętrz zielny kolor w mieszkaniu zielone lody na patyku zielone dodatki do domu
Keisha
Łódź Obserwuj

Zszywek: 1193 · Obserwują ją: 1125

Ostatnio dodane:

Ciasto cytrynowe Zapiekanybryxni szaszłyki z indyka Domowy Grander Fit tiramisu
zoom
SZCZECIN Obserwuj

Zszywek: 2215 · Obserwują ją: 27446

Ostatnio dodane:

Arizona herbata zielona z miodem domowa.

4l wody przegotowanej ostudzonej lub woda niegazowana 
8 saszetek herbaty zielonej lipton cytrynowej 
garść obranego imbiru w plastrach 
1 duża łyżka miodu rozpuszczonego w gorącej wodzie i dodajemy do wody z herbatą 
4/7 łyżek cukru trzcinowego rozpuszczamy w wrzątku i dodajemy do wody z herbatą. 
(cukier dodajemy więcej , mniej do smaku ile kto woli)


w słoju z kranikiem dodajemy zimną wodę (taki słój mieści 4l wody) i wrzucamy saszetki herbaty, zostawiamy do wieczora aby woda nasiąknęła herbatą (min 8 godz) wieczorem lub nawet na noc dodajemy imbir , miód i cukier . Mieszamy i zostawiamy w temp  pokojowej aby wszystko się przegryzło do rana. Smakujemy i dodajemy więcej cukru jak uważamy że nie jest tak słodka jak chcemy. Jeżeli nie czujemy imbiru to może tez dodać trochę więcej imbiru. I zostawiamy do popołudnia. Aby znów się przegryzło. Można cały słój wstawić do lodówki lub odcedzić i przelać do małych butelek i wstawić do lodówki. Herbata smakuje lepiej od kupnej. Co zrobić z mięsem drobiowym z rosołu ? Spaghetti bolognese lub naleśniki nadziewane mięsem z sosem bolognese.Nie czuć w ogóle różnicy między mięsem drobiowym gotowanym a mięsem mielonym wieprzowym w spaghetti bolognese.1:wersja zwykłe spaghetti z makaronem i sosem.  Obrane chłodne mięso z rosołu mielimy na mielone. Na patelnię dajemy trochę oleju i wrzucamy zmielone mięso i  smażymy tak długo aż mięso nie będzie glutem a będzie sypkie na patelni. Mięso bardzo wciąga sos więc aby nie było suche w zależności od ilości mięsa daję od 4 d o 6 paczek sos bolognese. Każdy sos osobno rozrabiam w wodzie według instrukcji , nie daję wszystkich paczek do trochę wody to nie będzie mięso w sosie a glut.Na koncie zmniejszam ogień aby sos trochę się podgotował. podaję normalnie z makaronem i parmezanem. 2:wersja z sosem i mięsem robimy tak samo jak do makaronu tylko zamiast makarony robimy naleśniki( naleśniki i sos można zaroić dzień wcześniej). Nadziewamy sos bolognese z mięsem naleśnik nie za dużo aby nie wylewało się z środka jak będziemy zwijać naleśnik. Wkładamy naleśniki do szklanej brytfanki polewamy resztką sosu z mięsem i posypujemy serem. Zapiekamy w piekarniku tak długo aż ser się rozpuści nie dłużej.podajemy od razu. Chomik z dołu Ale jaja
smile_love
Przemysl Obserwuj

Zszywek: 149 · Obserwują ją: 145

Ostatnio dodane:

<33 malinkowo czekoladowo :D piękne :D pyszności !
ewcia1970
Bytom Obserwuj

Zszywek: 35 · Obserwują ją: 0

Ostatnio dodane:

cdn... choinka cdn... stylowy
bluehard18
Polska Obserwuj

Zszywek: 319 · Obserwują ją: 1233

Ostatnio dodane:

Fitatu? Co sądzicie o tej aplikacji :) pomogła wam ? Po treningu chwila z książką. Andrzeja Sapkowskiego ludzie kojarzą głównie z Wiedźminem. Polecam poznać się z Reinmarem z Bielawy. Akcja przeplata magię, romans i historyczne tło Rewolucja dla mnie nadal jeden z najlepszych treningów Wczoraj Skalpel w nowej odsłonie :D zaraz Hot Body :D trzeba odreagować
wika_
.. Obserwuj

Zszywek: 113 · Obserwują ją: 221

Ostatnio dodane:

nike. Lity ♥_♥ miętowe <3 <333
magnoliett
Pionki Obserwuj

Zszywek: 530 · Obserwują ją: 155

Ostatnio dodane:

ciastka 8
1 opakowanie ciasta francuskiego, 1 łyżka cynamonu, 1 łyżka brązowego cukru +trochę do posypania blatu
stolnicę lub blat posypać cukrem. rozwinąć na tym ciasto. cynamon wymieszać z pozostałym cukrem i posypać obficie ciasto (jeśli mieszanki będzie za mało, bo ciasta są sprzedawane w różnych rozmiarach, to zrobić następną porcję mieszanki). zwijać niezbyt ściśle z dwóch stron. pokroić w 0,7-1 cm plastry. ułożyć w dość dużych odstępach na papierze do pieczenia i piec ok. 15-20 min. w 200 st.C., przewracając po 10 minutach na drugą stronę.żeby sobie ułatwić zwijanie z obu stron, najpierw ciasto złożyłam na pół i lekko zaznaczyłam środek.
jadłam je w szkole są smaczne i szybkie do wykonania :) czas zadbać o swój wygląd Wywabiamy plamy ! Domowy sposób na "laminowanie" włosów:

1 łyżkę żelatyny rozpuść w 3 łyżkach bardzo ciepłej wody, dokładnie wymieszaj aż znikną grudki. Odstaw miseczkę z rozpuszczoną żelatyną do ostygnięcia, a w tym czasie umyj włosy i lekko osusz ręcznikiem. Jeśli żelatyna lekko wystygła i ma konsystencję żelu do mycia ciała, dodaj około łyżki odżywki lub oleju i rozprowadź na włosach, dokładnie przeciągając palcami z żelatyną po każdym kosmyku. Uwaga: jeśli do żelatyny dodałaś olej, uważaj z rozprowadzaniem mieszanki na skórze głowy – niektóre oleje ciężko się spłukują i włosy przy skórze głowy mogą wyglądać na tłuste i nieświeże. Owiń włosy szczelnie folią (możesz wykorzystać zwykłą torebkę foliową) a następnie ręcznikiem i pozostaw na co najmniej 45 minut. Dokładnie spłucz. Ciepło potęguje efekt uzyskany podczas laminowania, dlatego zamiast owijania głowy możesz wysuszyć włosy z rozprowadzoną na nich żelatyną ciepłym strumieniem powietrza z suszarki, a następnie umyć je delikatnym szamponem.
bialutkatbg
Obserwuj

Zszywek: 687 · Obserwują ją: 819

Ostatnio dodane:

ale piękne oczyska Piękna jest Chyba każda z nas o takich marzy Podobają mi się i to bardzo
kamilar
Rabka Zdroj Obserwuj

Zszywek: 378 · Obserwują ją: 196

Ostatnio dodane:

metamorfoza łazienki In bathroom. Kluski na parze. na półce
agraweczka
DG Obserwuj

Zszywek: 2741 · Obserwują ją: 3077

Ostatnio dodane:

super pomysłowe, zamiast obrazu można zrobić wiele innych rzeczy jak np. kolaż ze zdjęć, lustro itd.. ... z powidłem bunny birthday cakes
mizia234
Rzeszów Obserwuj

Zszywek: 193 · Obserwują ją: 257

Ostatnio dodane:

Podoba się? Zaobserwuj profil by mieć stały dostęp do nowych inspiracji. <3 XDD Pisanki kolorowe bez użycia chemii.
FunandTaste
Glasgow Obserwuj

Zszywek: 270 · Obserwują ją: 158

Ostatnio dodane:

Włoskie kiełbaski z fasolką i wszystko w wersji wege. Zupa krem z pomidorów i słodkiej, pieczonej papryki. Placek z mango i awokado, polany różanym kremem. Fun & Taste: Rolada marchewkowa z różanym kremem. Zdrowo,prosto,smacznie!
kasica79555
DALEKOOooo Obserwuj

Zszywek: 2461 · Obserwują ją: 1795

Ostatnio dodane:

Ależ przytulnie ^. a perfect kitchen Styl skandynawski <3 Ciasto dla leniwych w 10 minut
rokitaska
Leopoldów Obserwuj

Zszywek: 74 · Obserwują ją: 15

Ostatnio dodane:

Fryzura. ... Lovciam delikatny makijaż :) makijaż
agula7610
Norwich Obserwuj

Zszywek: 6641 · Obserwują ją: 26037

Ostatnio dodane:

Jak przyśpieszyć porost włosów?
Piękne, zdrowe i długie włosy to marzenie prawdopodobnie każdej z dziewczyny. Nie każda jest obdarzona gęstymi, pięknymi i szybko rosnącymi włosami. Są jednak sposoby, by przyśpieszyć proces wzrostu włosów. Wiele ze sposobów pielęgnacji włosów jest dość prostych. Są też kosmetyki i maseczki, które możemy zrobić samemu w domu. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak się wydaje, a włosy mogą wtedy rosnąć po trzy centymetry miesięcznie! Jeśli zapuszczasz włosy, bo zależy Ci, na tym, żeby szybko były wyraźnie dłuższe np. na wesele to powinnaś przestrzegać tych zasad: 1) Nie używaj prostownicy i lokówki albo chociaż ogranicz do jednego- dwóch użyć w tygodniu. 2) Jeśli suszysz włosy suszarką i nie chcesz z tego zrezygnować używaj zimnego strumienia powietrza trzymając urządzenie z daleka od włosów (ok. 30-40 cm) i zostawiaj włosy lekko wilgotne. 3) Myj włosy w ciepłej lub letniej wodzie, nigdy w gorącej. Zawsze na koniec spłucz je jeszcze chłodną a wręcz zimną wodą - to zamknie łuski włosów, dzięki czemu nie będą się tak przesuszać. 4) Stosuj raz w tygodniu maseczkę. 5) Stosuj odpowiedni szampon. 6) Myj włosy co kilka dni, jak tylko zaczną się przetłuszczać. Najczęściej znaczy to co drugi dzień. 7) Jedz sporo nabiału. Dodatkowa szklanka mleka przed snem wystarczy. 8) Zaopatrz się w suplementy diety. Są to wyciągi ze skrzypu polnego i pokrzywy (zarówno w tabletkach jak i herbatkach) i ogólne witaminy. Polecane są też jod, miedź, selen i potas. 9) W słoneczne i wietrzne dni związuj włosy w kitkę. 10) Kup szczotkę z naturalnego włosia (ok.15 zł a posłuży do śmierci) i czesz włosy kilka razy dziennie. Wydaje się być tego dużo, ale w sumie to tylko kilka rzeczy, które powinniśmy prowadzić do naszego życia dla zdrowia włosów. Jeśli nauczysz się choć połowy z tych rad, włosy będą Ci rosły dużo szybciej. Poniżej metoda maseczki na włosy, którą robimy raz w tygodniu. 2-3 surowe żółtka wlewamy do miseczki. Dodajemy dwie łyżki olejku rycynowego (drogeria- 4 zł) i mieszamy do uzyskania jednolitej masy. Nakładamy na umyte włosy tuż po ich odciśnięciu z nadmiaru wody. Zawijamy w folię i ręcznik, a następnie trzymamy w cieple przez kilkanaście minut, po czym spłukujemy i myjemy normalnie szamponem włosy. Niektórzy stosują jeszcze maseczkę drożdżową. Przecież same drożdże jako suplement diety przyśpieszają ponoć wzrost włosów i wzmacniają je. A robi się ją tak: Pół opakowania drożdży podgrzewamy na małym ogniu z odrobiną mleka.Gdy powstani... ,,, Pankejki (pancakes) z bananami i sosem karmelowym Magiczny...
Gabson
Lublin Obserwuj

Zszywek: 175 · Obserwują ją: 251

Ostatnio dodane:

In progress Nowy <33 Maczki Dzisiejszy rysunek.
Tasza9900
HORBY ;) Obserwuj

Zszywek: 11 · Obserwują ją: 3

Ostatnio dodane:

Buty, buty, buty. ... w letni dzień chciałabym już lato ;-;
Roksji
Obserwuj

Zszywek: 66 · Obserwują ją: 3

Ostatnio dodane:

salon Nasza Mikołajka...2012 roślinki skalne Jak dla mnie Bomba !
nuaa
Suwałki Obserwuj

Zszywek: 2599 · Obserwują ją: 1118

Ostatnio dodane:

<33 ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡ Stylizacja idealna! ❤ ...
pysia390
Kraków Obserwuj

Zszywek: 1376 · Obserwują ją: 276

Ostatnio dodane:

... ładne <3 ... Suknia.
Nosia
Obserwuj

Zszywek: 3084 · Obserwują ją: 1516

Ostatnio dodane:

Składniki: róża z ciasta francuskiego i jabłek Sylwestrowy wystrój HALLOWEEN :)
libellule
Obserwuj

Zszywek: 393 · Obserwują ją: 76

Ostatnio dodane:

jak dobierać przyprawy i zioła? Soczyste kawałki kurczaka w pikantnym, pomidorowym sosie ze słodką kukurydzą i delikatną czerwoną fasolą - nieziemskie połączenie o wyrazistym smaku :)
Danie błyskawiczne w przyrządzeniu, a przy tym cudowni rozgrzewa w chłodne dni. Jako dodatek do sosu świetnie sprawdzi się również kuskus, kasza pęczak czy makron ;p Paella z kurczakiem, warzywami (cukinią i papryką) oraz krewetkami

Składniki, 4 porcje:

•	1 litr bulionu drobiowego lub warzywnego + mała szczypta szafranu (lub bulion domowy np. z tego przepisu)
•	400 g piersi kurczaka
•	1 czerwona papryka
•	1 cukinia
•	2 ząbki czosnku
•	1 duży pomidor
•	3 łyżki oliwy
•	1/2 łyżeczki papryki w proszku (wędzonej lub słodkiej)
•	1/3 łyżeczki (lub do smaku) ostrej papryki (lub pieprzu cayenne)
•	1/3 szklanki białego wina
•	4 łyżki sosu pomidorowego (passaty) lub 1 łyżka koncentratu pomidorowego
•	170 g ryżu arbrio (jak do risotto) lub calasparra lub carnaroli



opcjonalnie:
•	8 - 10 obranych krewetek Black Tiger
•	drobno posiekane listki z pęczka natki pietruszki, wymieszane z 4 łyżkami oliwy extra vergine i startym ząbkiem czosnku

Przygotowanie:

Przygotować bulion i zagotować razem z szafranem (ma być gorący przed dodaniem do paelli). Piersi oczyścić z kostek i włókien, pokroić w 1,5 cm kostkę. Paprykę pokroić w małą kosteczkę, cukinię w trochę większą kostkę. Czosnek posiekać na cieniutkie plasterki. Pomidora sparzyć, obrać ze skórki i pokroić w kosteczkę.
Rozgrzać 2 łyżki oliwy na dużej patelni o średnicy 26 cm. Dodać kurczaka i obsmażyć go dokładnie z każdej strony (około 5 minut).
Dodać pozostałą łyżkę oliwy, paprykę, cukinię, czosnek i pomidory, dodać szczyptę soli (lub więcej do smaku, w zależności od tego jak słony będzie bulion) i smażyć dalej przez około 7 minut, co chwilę mieszając.
Dodać paprykę w proszku (słodką lub wędzoną ... Zupa po cygańsku
Składniki :

2 marchewki
1 większa pietruszka
kawałek selera i pora
1 średnia cebula
2-3 papryki [użyłam 1 czerwonej i 1 żółtej]
300 g kiełbasy
kilka ziarenek ziela angielskiego
listek laurowy
3-4 ziemniaki
2 łyżki koncentratu pomidorowego
1/4 szklanki śmietanki
pół łyżeczki cząbru
pół łyżeczki tymianku
szczypta majeranku
1 łyżeczka słodkiej papryki
pół łyżeczki sproszkowanego czosnku
sól , czarny pieprz
2-3 łyżki oleju lub smalcu



Papryki pozbawić gniazd nasiennych i pokroić w niedużą kostkę. Cebulę obrać i drobno posiekać. Kiełbasę pokroić w półplasterki.

Na patelni rozgrzać olej i wrzucić pokrojoną paprykę, cebulę i kiełbasę. Dusić na niedużym ogniu, aż warzywa zmiękną, od czasu do czasu zamieszać. Pod koniec duszenia dodać koncentrat pomidorowy, cząber i tymianek.

Do dużego garnka wlać 2-2,5 litra wody, dodać łyżeczkę soli, ziele angielskie i listek laurowy, zagotować, wrzucić obraną, pokrojoną włoszczyznę. Ugotować wywar. Dodać obrane, pokrojone w kostkę ziemniaki i ugotować je do miękkości. Następnie wrzucić uduszone warzywa z kiełbasą, dodać słodką paprykę i czosnek, pogotować razem przez kilka minut. Dodać śmietankę, doprawić zupę solą, pieprzem i majerankiem.
18MyChA18
Obserwuj

Zszywek: 482 · Obserwują ją: 260

Ostatnio dodane:

kartka ozdobna z sową :) Glitter leaves, perfect to hang from the mantel or as a backdrop banner in the living or dining room wall. Choinka DIY Świąteczne pocztówki, a wy już macie pomysł na swoje?
Bogu
Obserwuj

Zszywek: 62 · Obserwują ją: 0

Ostatnio dodane:

Butelki magii
- wypełnienie z destylowanej wody, kropli gliceryny, Brokat pła... Rock Hard Abs Workout :)<3 czekoladowe motylki
twojmotyl
Obserwuj

Zszywek: 339 · Obserwują ją: 163

Ostatnio dodane:

parówki w cieście :) Tatar śledziowy
Składniki

1 kg matiasów
2 jajka na twardo
1 czerstwa kajzerka
3 łyżki oliwy z oliwek
1/2 szklanka mleka
pieprz do smaku
1 średnia cebula
2 ogórki kiszone
Etapy przygotowania

1
Płaty matiasów namaczamy w wodzie ok. 2-3 godzin, zmieniając wodę kilkukrotnie. Po tym czasie śledzie powinny być nadal słone, ale już nie za słone. Czerstwą kajzerkę namaczamy w mleku.
2
Mielenie: do maszynki wrzucamy śledzie, jedno jajo, namoczoną, odciśniętą kajzerkę. 
Do zmielonych składników dodajemy pieprz i łyżkę oliwy, całość dokładnie mieszamy. Ogórki kiszone, cebulę oraz jajko na twardo drobno siekamy.
3
W zależności od tego w jakiej formie chcemy serwować tatara przygotowujemy pojedyncze porcje lub jedną dużą. Na wierzchu lub obok układamy ogórka, cebulę i jajko. Jeśli bardzo lubimy oliwę z oliwek całość można lekko/dekoracyjnie skropić oliwą. 

Autor: Julita Strzałkowska beżowe botki sernik orzechowy
piesmo
Polska Obserwuj

Zszywek: 875 · Obserwują ją: 2953

Ostatnio dodane:

10 Niezwykłych Zastosowań Skórki Od Banana - Ciekawe Wykorzystanie Skórek Z Bananów 20 pomysłów na prezent na Dzień Mamy Pomysły na ozdoby na choinkę Świąteczne Triki na Boże Narodzenie
malyna
wieś Obserwuj

Zszywek: 2138 · Obserwują ją: 1236

Ostatnio dodane:

... :)) ... Taka wanna to marzenie
czapla_ak
Radymno Obserwuj

Zszywek: 488 · Obserwują ją: 969

Ostatnio dodane:

... gdziekupilas.pl Jak urządzić PRZEDPOKÓJ IDEALNY? Zapraszam na nowy wpis na bloga moojconcept .com Ciąg dlaszy mojego przedpokoju :)
Chemiczka
Kielce Obserwuj

Zszywek: 372 · Obserwują ją: 109

Ostatnio dodane:

,,, ,,, lato Piękna
anthia
Wyszków Obserwuj

Zszywek: 623 · Obserwują ją: 2419

Ostatnio dodane:

piękne kubki ze wzorami, sharpie naleśniki wyjazdowe - dodaj jajko i wodę :) kryzysowy wychodek
amatorka
Zwierzyniec Obserwuj

Zszywek: 58 · Obserwują ją: 40

Ostatnio dodane:

luuubię! Riri cuudne cos pozytywnego.
Paulaa26
Kk Obserwuj

Zszywek: 162 · Obserwują ją: 1793

Ostatnio dodane:

... Składniki:
300 ml mleka
2 łyżki kaszy manny
1 czubata łyżeczka gorzkiego kakao
3-4 łyżeczki miodu lub cukru (do smaku)

Przygotowanie:
300 ml mleka wlać do garnka, wsypać kakao i dodać miód (cukier), dobrze wymieszać i zagotować. Do gotującego się mleka wsypać kaszę manną i dokładnie wymieszać. Gotować około 5-10 minut na niewielkim ogniu często mieszając, aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Nałożyć do ulubionej miseczki lub kubka i cieszyć się chwilą! Składniki na ok. 18 sztuk
1 3/4 szklanki płatków owsianych górskich (ok. 220 g)
4-5 łyżek cukru trzcinowego
1 płaska łyżeczka sody
1 płaska łyżeczka cynamonu
szczypta soli
125 g masła
1 duże jajko
kilka kropel aromatu waniliowego / albo ekstraktu
1/2 szklanki kropelek czekoladowych / posiekanej czekolady

Przygotowanie ciasta
Masło rozpuścić i pozostawić do przestudzenia. Płatki umieścić w blenderze/malakserze i zmiksować do powstania mąki. Mąkę owsianą wymieszać z sodą, cynamonem i solą. W oddzielnej misce utrzeć jajko z cukrem i aromatem. Następnie dodać schłodzone, rozpuszczone masło i raz jeszcze utrzeć całość. Płynne składniki wlać do suchych i wymieszać łyżką. Na koniec dodać kropelki czekoladowe i wmieszać do ciasta. Tak przygotowane ciasto owinąć w folię aluminiową i schłodzić w lodówce przez minimum godzinę.

Pieczenie
Piekarnik rozgrzać do 180 stopni (160 przy termoobiegu). Blachę wyłożyć papierem do pieczenia. Używając łyżki do lodów (albo po prostu dużej łyżki) nabierać porcje ciasta dociskając je w łyżkę (tworzy się kulka ciasta), przekładać na blachę, a następnie lekko spłaszczać (robiłam ciastka o grubości zarówno ok. 1 cm, jak i grubsze na 1,5 cm). Z wierzchu dodatkowo powciskać czekoladę. Ciastka minimalnie rosną podczas pieczenia, więc odległości na blaszce nie muszą być duże. Piec 15-18 minut. U mnie 18, ale już po 15 można sprawdzać stopień zarumienienia - zależy od piekarnika. Po upieczeniu odczekać minutę, dwie, po czym przełożyć je na kratkę, gdzie pozostawić do całkowitego przestudzenia. Przechowywać w szczelnym pojemniku. Brownie

200 g gorzkiej czekolady
2 łyzki cukru
4 łyżki wody
100 g masła Lurpak (klasyczne) na polewe
1/2 łyżeczki soli
270 g cukru pudru
135 g mąki
łyżka cukru waniliowego
3 jajka
225 g masła Lurpak(klasyczne)
3 łyzki kakao

Sposób przygotowania:

Ciasto:

Piekarnik rozgrzewamy do 180*C Czekoladę łamiemy na kostki. Masło kroimy w kostkę.

Rozpuszczamy w kąpieli wodnej czekoladę wraz z masłem, ciągle mieszając.

Jajka miksujemy razem z cukrem pudrem, cukrem waniliowym i solą. Do jajek wlewamy przestudzoną masę czekoladową, chwile mieszamy drewnianą łyżką, dodajemy po chwili przesianą mąkę. Całość mieszamy rózgą do momentu połączania się składników.

Wylewamy ciacho na formę wyłożoną papierem do pieczenia (20x30) i pieczemy na środkowej półce przez ok 30 minut.

Polewa:

Do rondelka wlewamy 4 łyżki wody, cukier i masło, gdy roztopi się masło dodajemy kakao, Całość intensywnie mieszamy. Polewamy lekko przestudzone ciasto.
Majk96
Kępno Obserwuj

Zszywek: 1693 · Obserwują ją: 7566

Ostatnio dodane:

amazing ❤ KURCZAK ZE SZPINAKIEM
Filety z kurczaka zapiekane pod kremowym sosem szpinakowym muszle-nadziewane-miesem-mielonym Zapiekanka makaronowa ze sz...
fortuna
Wrocław Obserwuj

Zszywek: 2531 · Obserwują ją: 1990

Ostatnio dodane:

Świńska kąpiel :) wood/wardrobe Razowa tarta z kurczakiem, fetą i szpinakiem ***
Canditti
Warszawa Obserwuj

Zszywek: 1643 · Obserwują ją: 2624

Ostatnio dodane:

omg, muszę to wypróbować!! *-* *** magia xoxo
lukierkowa
Siedlce/Drohiczyn Obserwuj

Zszywek: 422 · Obserwują ją: 667

Ostatnio dodane:

... Pyszności Więcej na fanaberki.pl współpraca to najważniejsza umiejętność, która umożliwia przrwanie.