eleonor

Obojętność jest najłagodniejszą formą nietolerancji. I tego proszę przestrzegać
eleonor
Moje tablice obserwuje 16 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 nad Wisłą
BĄKOWISKO

Pisowskie media dominuje, dumą rozpiera i zachwyca,
opowieść co zrobiły zbóje spod znaku durnia Bąkiewicza.
Nie ważne zasikane spodnie i  ślad brązowy na pośladkach.
Według prezesa ponoć godnie się zachowała ta gromadka.
Patrzę spokojnie na tę sprawę i w głowie mam dylemat spory
Jak można nazwać tę „zabawę”?
Głupota to, czy już terroryzm ?
 Gdy obserwuję te wybryki myśl jedna mi do głowy przyszła,
że zamiast wojska z Ameryki, z Niemiec potrzebna nam policja.

(R.Grosset) BĄKIEWICZ CDN

Bąkiewicza chęć rozpiera, aby strugać bohatera.
Pragnę mu doradzić szczerze, niech do Moskwy się wybierze.
Tam - by się pokazać Światu, weźmie krzyż i garść kamratów
i z dowolnej świata strony, ruszy z nim przez Plac Czerwony.
Wszystkie telewizje świata z kamerami będą latać,
Prezentując swym zwyczajem, także to, co będzie dalej.
Radzę też ,by tę „drużynę”, wyposażyć w wazelinę.
Ważna jest ,gdy te „baranki” będą „zwiedzać” loch Łubianki.
Bo, gdy nagłą przyjdzie bida, ten specyfik im się przyda… 

(R.Grosset) ZBITE DUPSKA

Niesie się po polach, łąkach, wieść, że kaczor puścił bąka.
Jakaż tego jest przyczyna, że go puścił do Berlina ?
Kaczor Naród chciał postraszyć, że w Berlinie biją "naszych".
Stał obszczymur pod Reichstagiem, dumnie wznosząc polską flagę.
Z nim zaś razem kilku gości, jak bąk, pełnych ślepej złości.
Jak się w świecie zwykle staje, przyjechali "policaje".
Pałą dupska oklepali i meneli zatrzymali.
Dziś menele żądni sławy, powracają do Warszawy,
na pamiątkę zaś tumanom, zbite dupska pozostaną …

(R.Grosset) POWTÓRKA Z HISTORII

Historia lubi się powtarzać i nader często to się zdarza.
Ciekawe ,kogo dziś obejmie afera, która rusza w Sejmie.
Szukają Niemców, Ukraińców, ruskich, Francuzów, Osetyńców...
Ma z polityki zejść w podziemie, ten , kto "niepolskie" ma korzenie.
Jego kariera właśnie prysła, bo się nim zajmie "speckomisja".
By się w niej znaleźć, chęci szczere wykazał Braun z Szefernakerem.
Są Schreiber, Schmidt, jest także Andzel, Szrot także znajdzie się w "Falandze".
Fogiel, Tułajew, Ast, Babinetz i Kanthak ..... gracze w pierwszej Lidze.
Hoffmann i Arent oraz Kubow, reprezentują Ligę drugą.
Wrogów Narodu szukać chce sejmowe NSDAP. 

R.Grosset Z żywiołową radością powitałem fakt wezwania Ziobry i Romanowskiego na Węgry, w celu weryfikacji ich statusu uchodźców, a zatem ciąg dalszy "Sagi o miękiszonie":

WIELKA WŁÓCZĘGA

Drodzy Panowie oraz Panie, Ziobro na Węgry ma wezwanie.
Ma się tam stawić , by od nowa uchodźstwo swe zweryfikować.
Jeżeli nie uczyni tego, zweryfikują je za niego,
a wtedy aktualnym stanie się znów na Zbysia polowanie.
Razem ze Zbysiem, wszystkie troski, dzieli dziś Marcin Romanowski,
który , jak Państwo dobrze wiecie, też ciągle tuła się po świecie.
Ostatnio Turek go wysłuchał, więc dzisiaj służy za eunucha,
lecz chociaż stara się jak umie, eunuch też musi mieć dokument.
Bez dokumentu będzie bieda, bo nigdzie nikt schronienia nie da
i trzeba będzie ,koniec końcem, piranie łowić w Amazonce...