grande48

Choleryk o duszy romantyka.....antyki i starocie ze świata...kultury starożytne na ziemi...wszechświat i jego tajemnice...geologia i geofizyka ziemi i wszechświata...sentencje...poezja romantyczna...dramat...natura i przyroda ziemi- naturalistyczna...."CO
grande48
Moje tablice obserwuje 48 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 Namysłów
jaka kuleczka *.* ..^^ ...:) Emma Stone ....
xjagoox
x Obserwuj

Zszywek: 34 · Obserwują ją: 156

Ostatnio dodane:

yin yang huusky ∆∆∆ ///
iwonka75
Szczecin, Poland Obserwuj

Zszywek: 1878 · Obserwują ją: 2411

Ostatnio dodane:

... ... ... przystojny i nawet podobny do prawdziwego
tuusia221
Obserwuj

Zszywek: 125 · Obserwują ją: 72

Ostatnio dodane:

Szybki Strudel jabłkowy

Składniki na ciasto:
1 paczka mrożonego ciasta Philo – do kupienia we wszystkich dużych sklepach – szukajcie go w zamrażarkach obok ciasta francuskiego
50g margaryny Kasia
50g cukru
Strudel składniki:
ok. 1kg jabłek (najlepiej kwaśnych)
50g rodzynek
50g migdałów pokrojonych w plastry
1,5 łyżki  rumu
50g cukru
35g bułki tartej
75g kostki do pieczenia Kasia
Łyżeczka cynamonu
Cytryna – otarta skórka i wyciśnięty sok
Cukier puder do posypania gotowego strudla
Sos Waniliowy do strudla składniki:
250 ml mleka
250ml śmietany 30%
Laska wanilii
6 jajek
100g cukru
Sposób przygotowania ciasta:

1. Z rolki rozmrożonego ciasta philo weź jeden płat – resztę ciasta przykryj lnianą sciereczką.
2. Płaty ciasta posmaruj roztopioną margaryną i posyp po wierzchu cukrem.

Sposób przygotowania strudla:

1. Migdały upraż w piekarniku lub na patelni na złoty kolor. Rodzynki zalej rumem i odstaw na kilka minut. Jabłka obierz usuń gniazda nasienne, pokrój w grube 1-2 cm kawałki.
2. Na patelni skarmelizuj połowę cukru – wysyp cukier na zimną patelnię, następnie gdy cukier zacznie przybierać brązowy kolor, dodaj połowę jabłek i smaż je ciągle mieszając. Po chwili dodaj Kasię oraz rum z rodzynek i sok z cytryny. Jabłka smaż jeszcze przez chwilę aby doszły w środku. Przełóż do miski. Do gotowych jabłek dodaj rodzynki, migdały, skórkę z cytryny oraz bułkę tartą. Całość wymieszaj dokładnie i odstaw do wystygnięcia. (zdj 2)
3. Na brzeg przygotowanego płatu ciasta philo (posmarowanego roztopioną Kasią oraz posypanego cukrem) nałóż odpowiednią ilość jabłek. Całość zroluj ściśle formując kształtną roladę. Czynność powtórz z drugą roladą. (zdj 4) (zdj 3 niewykorzystujemy) – chyba ze w pierwszym kroku?
4. Każdą roladę ponakłuwaj wykałaczką i posmaruj z wierzchu pozostałą częścią margaryny. (zdj 5)
5. Piecz w rozgrzanym do 190*C piekarniku przez około 20- 30 minut do momentu, aż strudel nabierze złotego koloru. Po tym czasie roladę wyjmij z piekarnika odstaw do wystudzenia. Tuz przed podaniem posyp cukrem pudrem.
6. Strudel podawaj z sosem waniliowym i/lub lodami waniliowymi Carte d’ore .

Sposób przygotowania Sosu Waniliowego:

1. Laskę wanilii przetnij wzdłuż na pół, wyciśnij, zeskrob dokładnie miąższ, wszytko razem włóż do garnka ze śmietaną i mlekiem, zagotuj.
2. W misce, w kąpieli wodnej, utrzyj żółtka z cukrem. Powoli cały czas ucierając wlewaj do jajek gorący płyn z wanilią. Miksuj aż sos zacznie gęstnieć.
3. Przelej do sosjerki. Kruche ciasto z budyniem i owocami
Dostałam przepis od koleżanki na ciasto pieczone z ugotowanym już budyniem. Nigdy takiego ciasta nie robiłam dlatego też postanowiłam je wypróbować. Do ciasta można dodać dowolne owoce miękkie, ja dałam truskawki i trochę rabarbaru.

składniki:

ciasto
450 g mąki pszennej u mnie typ 500 Młyn Kopytowa
250 g zimnego masła
150 g cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
3 żółtka
szczypta soli

masa budyniowa
1 l mleka
2 opakowania dużego budyniu waniliowego na 3/4 ml
4-5 łyżek cukru waniliowego

oraz
350 g małych truskawek
150 g rabarbaru

Truskawki opłukać i usunąć szypułki, rabarbar pokroić na małe kawałki, odstawić. Dużą blaszkę o wymiarach 35x25 wyłożyć papierem. Mąkę wymieszać z solą, proszkiem do pieczenia i cukrem. Dodać masło posiekać nożem. Następnie dodać żółtka i zagnieść ciasto. Gotowe ciasto podzielić na dwie części, jedna większa ok 2/3 całego ciasta i druga mniejsza 1/3 ciasta. Kawałki ciasta zawinąć w folię i chłodzić w lodówce przez 1 godzinkę. W szklance mleka rozpuścić proszek budyniowy. Pozostałe mleko zagotować z cukrem waniliowym. Wlać mleko wymieszane z proszkiem budyniowym i ugotować gęsty budyń. Gotowy budyń odstawić aby troszkę przestygł. W tym czasie większą część schłodzonego ciasta zetrzeć na gubych oczkach na dno przygotowanej formy. Na ciasto wylać ciepły budyń, ułożyć przygotowane truskawki i rabarbar. Na wierzch zetrzeć pozostałą część ciasta. Formę wstawić do piekarnika nagrzanego na 180 C i piec ok 45-50 minut, funkcja góra-dół. Przed krojeniem ciasto dobrze wystudzić. Znacie jakoś stronkę (bo nie mogę znaleźć) z domkami do wynajęcia na parę dni w Zakopane..  ? Albo w innych polskich górach....  
Może gdzieś Byliście w górach ...
Charife
Gdańsk Obserwuj

Zszywek: 79 · Obserwują ją: 166

Ostatnio dodane:

... Wyzwanie polega na zbieraniu punktów- przy czym 100 dziennie to maksimum. Chce ktoś spróbować? ... Aż się uśmiechnęłam :)
besiosresio
Obserwuj

Zszywek: 12 · Obserwują ją: 28

Ostatnio dodane:

... Pomysł na maskotkę. ... Pieseł.
kamisia123
Obserwuj

Zszywek: 210 · Obserwują ją: 915

Ostatnio dodane:

❤❤❤ ... ...
priiyanka
Konin Obserwuj

Zszywek: 722 · Obserwują ją: 574

Ostatnio dodane:

.... Tak codziennie zabijasz witaminy w warzywach i owocach. BANOFFEE – deser z toffi i bananami w słoiczku swiecznik
Trzymamtoster
Warszawa Obserwuj

Zszywek: 401 · Obserwują ją: 5989

Ostatnio dodane:

:D fajne świetne :D wielkanocne wypieki i ozdobny ;3 królik ! :D
R5erka
. . . Obserwuj

Zszywek: 141 · Obserwują ją: 240

Ostatnio dodane:

Josh! Jest tutorial ^^ Kosogłos <333
Smerffffetka
Obserwuj

Zszywek: 129 · Obserwują ją: 141

Ostatnio dodane:

♥♥♥♥♥♥chanel♥♥♥♥♥♥ Nike ;3 ♥ nike ♥ ♥ Calvin Klein ♥
nowisbetter_
Obserwuj

Zszywek: 8 · Obserwują ją: 7

Ostatnio dodane:

Pięknie <3 Maff <3 Włosy piękne! Mam zamiar kupić... Ktoś poleca? Uwielbiam te spodenki! Sama takie mam i zachęcam do kupna <3
Paulinkowoo
TM Obserwuj

Zszywek: 136 · Obserwują ją: 213

Ostatnio dodane:

(y) ... .... prawidłowo
kinia13015
Rybnik Obserwuj

Zszywek: 101 · Obserwują ją: 180

Ostatnio dodane:

sliczna ciekawe ale ladne pomyslowe
FourEver
Tarnów Obserwuj

Zszywek: 344 · Obserwują ją: 431

Ostatnio dodane:

#ambasadorkalmp #rozświetlającyrytuał #sztukarozświetlania #rozświetlającyrytuał #ambasadorkalpm Najlepszy rozświetlacz więcej na blogu
DaLka
Kołobrzeg Obserwuj

Zszywek: 123 · Obserwują ją: 393

Ostatnio dodane:

Śniadaniowe muffinki jajeczne-sztos Trening czyni cuda na zły dzień ♡ Lato ♡ Mala śniadaniowa rozpusta
agaateczka
Gdańsk Obserwuj

Zszywek: 220 · Obserwują ją: 407

Ostatnio dodane:

Wedding. ... ... piękna suknia i bukiet ślubny :)
doris7m
Nowy Sącz Obserwuj

Zszywek: 68 · Obserwują ją: 145

Ostatnio dodane:

cudowna. hm? hee piekna.
kwiecienola
Kielce Obserwuj

Zszywek: 469 · Obserwują ją: 1951

Ostatnio dodane:

:') Krokiety ziemniaczane z jajkami Roladki z kurczaka nadziewane warzywami Moja rodzinka bardzo lubi drobiowe roladki. Dlatego tym razem przygotowałam roladki z kurczaka nadziewane marchewką, porem i kukurydzą. Całość doprawiłam przyprawami, które dostałam od firmy Kamis do testowania. Dzięki tym roladkom mogłam przemycić trochę warzyw do naszych potraw;) Składniki: 1/2 kg filetu z kurczaka, kawałek pora, marchewka, 2 łyżki kukurydzy, łyżeczka octu jabłkowego (użyłam Kamis), 50g sera, sól z pieprzem w młynku (użyłam Kamis), ostra papryka (użyłam Kamis), jajko, 3 łyżki bułki tartej, łyżka masła, olej do smażenia. Wykonanie Mięso umyć, osuszyć i podzielić na porcje. Delikatnie rozbić. Z obu stron oprószyć solą i pieprzem, natomiast z jednej strony oprószyć ostrą papryką. Warzywa umyć, marchewkę obrać. Zetrzeć na tarce o dużych oczkach, pora zaś pokroić w cienkie półplasterki. Podsmażyć na łyżce masła. Dusić około 5 minut na małym ogniu, aż warzywa nieco zmiękną. Dodać kukurydzę, ser i ocet jabłkowy. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Na rozbite filety nakładać po łyżce farszu, zwijać roladki i spiąć wykałaczką. Obtoczyć w rozkłóconym jajku, następnie w bułce tartej. Smażyć na oleju ze wszystkich stron na złoty kolor. Odsączyć na ręczniku papierowym. Spalacz tluszczu i przyspieszacz metabolizmu

Skladniki:

- 2 duze jablka
- 1 zamrozony banan
- 1 szklanka lodu
- 1/2 szklanki jogurtu greckiego
- garsc migdalów (zmiksowanych) lub 1 szklanka mleczka migdalowego
- 1 lyzeczka mielonego cynamonu
- szczypta imbiru (startego lub w proszku)
- odrobina mielonej galki muszkatolowej i zmielonych gozdzików
- 1-2 lyzeczki miodu (opcjonalnie)

Przygotowanie:

1. Zblenduj jablka, lód, banana i jogurt.
2. Do masy dodaj migdaly, przyprawy oraz miód.
3. Calosc dobrze wymieszaj. Gotowe!
smart91
Obserwuj

Zszywek: 88 · Obserwują ją: 180

Ostatnio dodane:

:D. thats hot makeup pieknosci
perrie225
hogsmeade Obserwuj

Zszywek: 2335 · Obserwują ją: 3551

Ostatnio dodane:

... XDXD ... ...
pauliina992
Obserwuj

Zszywek: 744 · Obserwują ją: 778

Ostatnio dodane:

.....:P ... Piękna kuchnia :) =====
Kassandra
Warszawa Obserwuj

Zszywek: 134 · Obserwują ją: 110

Ostatnio dodane:

longing... :(( .;/ ...
oluuum
Obserwuj

Zszywek: 4 · Obserwują ją: 10

Ostatnio dodane:

ooo ^^ własnie! :) roczny trening na brzuch i nogi i efekty murowane!:) wakacjce,wracajcie! :))
Ryybkaa
Niebo Obserwuj

Zszywek: 583 · Obserwują ją: 1830

Ostatnio dodane:

,,, ♡♡♡ ...❤... PRZEPYSZNY SERNIK "STRACIATELLA" BEZ PIECZENIA Składniki na tortownicę o średnicy (21-22 cm) lub kwadratową blaszkę o boku 20 cm: na kruchy spód: 150 g czekoladowych herbatników 90 g masła 30 g mlecznej lub gorzkiej czekolady (2 paski) na sernik: 500 g twarogu sernikowego w wiaderku (zimnego) 1 szklanka schłodzonej śmietanki kremówki 30% 1 szklanka jogurtu greckiego 1 niepełna szklanka cukru pudru 2 płaskie łyżki żelatyny 100 ml wrzątku pozostała część czekolady -70g (lub więcej :) Uwaga: Można podwoić składniki i zrobić sernik na dużą blachę (25 na 32 cm) :). Jeżeli lubicie delikatnniejsze w smaku serniki, zamiast jogurtu dodajacie jeszcze jedną szklankę śmietanki kremówki. Podana ilość czekolady (70g) jest minimalna- można dodać jej nawet dwa razy więcej :) Herbatniki umieścić w woreczku i rozdrobnić je wałkiem. W rondelku umieścić masło, dodać czekoladę i roztopić całość na podgrzewając na małym ogniu. Wlać do pokruszonych herbatników ,dokładnie wymieszać i przełożyć do formy wyłożonej papierem do pieczenia. Ubić używając np. szklanki. Umieścić w chłodnym miejscu na około 15 minut. Rozpuścić żelatynę we wrzątku. (Jeśli masz z tym problem zerknij tutaj). Przygotować masę sernikową. Śmietankę ubić w niedużym naczyniu. W osobnej misce umieścić twaróg, jogurt i cukier puder- zmiksować do połączenia, dodać śmietankę i jeszcze chwilę ubijać. Czekoladę zetrzeć na tarce lub drobno posiekać, dodać do masy i zmiksować. Na koniec wlać jeszcze lekko ciepłą żelatynę i dokładnie zmiksować całość-szybko i energicznie. Przelać na czekoladowy spód, wyrównać, wstawić do lodówki na około 2 godziny i można podawać :) Rada: Sernik najlepiej schładzać i przechowywać w szczelnym pojemniku na ciasto w lodówce.
Smilee
Kraków Obserwuj

Zszywek: 26 · Obserwują ją: 112

Ostatnio dodane:

... ... MM. Oglądasz i płaczesz.  :<
Aniaaa26
. Obserwuj

Zszywek: 1410 · Obserwują ją: 2622

Ostatnio dodane:

Krem który musisz mieć!- nawilża i jednocześnie zapobiega błyszczeniu skóry.Zawiera nawilżającą glicerynę, regenerującą miedź i matujący puder. Wszytstko czego potrzebujesz by pięknie i zdrowo wyglądać;) Lipidowy krem do rąk to rozwiązanie na zimowe, mroźne dni   dla naszych dłoni. Właśnie teraz jesteśmy szczególnie narażeni na pękanie i suchość skóry na naszych dłoniach. Krem Mixa przyniesie nam nawilżenie ulge ukoi pęknięcia . Skóra odzyska elastyczność i miękkość a my poczujemy się piękni;) Cudowny krem dla osób z bardzo wrażliwą i uporczywą w pielęgnacji skórą . Zawiera aktywne składniki którę pomogą nam w nawilżeniu skóry, odżywią ją i złagodzą podrażnienia..Czego chcieć więcej gdy ma sie suchą i wrażliwą skórę ?:)) Zupełna rewelacja ! Krem który działa przeciw zaczerwienieniom skóry ;) Dostępny w różnych odcieniach, nie posiada alkoholu i parabenów więc jest bardzo łagodny;) Skóra z dnia na dzień odzyskuje naturalny koloryt :) Idealny <3
Thing
Nibylandia Obserwuj

Zszywek: 2420 · Obserwują ją: 14552

Ostatnio dodane:

K. Przerwa-Tetmajer .... Piękno w prostocie ...
Anijkaa
:) Obserwuj

Zszywek: 60 · Obserwują ją: 63

Ostatnio dodane:

Wracam z nową motywacją i nowym celem! :> Koktajl truskawkowy :) Miesiąc pracy :)
- 3kg
- 2cm z tali
- 4cm z bioder 

:) Kotleciki ryżowe ze szpinakiem + sos czosnkowy :)
Fantie
Wanderlust ♥ Obserwuj

Zszywek: 86 · Obserwują ją: 489

Ostatnio dodane:

czyż nie jest słodki? och.. Piękne Przepiękne!
milenkaa_09
wrocław Obserwuj

Zszywek: 3108 · Obserwują ją: 3994

Ostatnio dodane:

niall horan - too much to ask <3 skam
s. 3 Eva & Chris SKAM 
Jonas
Chris
William
Isak
kocciii
Obserwuj

Zszywek: 264 · Obserwują ją: 934

Ostatnio dodane:

Mini serniczki z czekoladą
Składniki na 12 sztuk:

Spód:
70 g herbatników (użyłam Petit Beurre)
1 kopiata łyżka kakao
20 g roztopionego masła

Masa serowa:
250 g twarożku (zmielonego dwukrotnie)
200 g serka homogenizowanego (użyłam naturalnego ale można śmiało eksperymentować z różnymi smakami)
7-8 łyżek cukru
1 białko
1 kopiata łyżka mąki ziemniaczanej

Polewa:
100 g czekolady o zawartości 70% kakao



Piekarnik nagrzewamy do 175ºC. Herbatniki drobno kruszymy, dolewamy masło i mieszamy dokładnie. Wysypujemy do papilotek i ugniatamy łyżeczką.
Twarożek mieszamy z pozostałymi składnikami i napełniamy papilotki pozostawiając 0,5 cm wolnego miejsca na polewę. Wstawiamy do nagrzanego piekarnika i od razu zmniejszamy temperaturę do 120ºC. Pieczemy 25 min.
Czekoladę roztapiamy w kąpieli wodnej i polewamy wystudzone serniczki. ..... ... I like it :)
mustbee
Obserwuj

Zszywek: 11 · Obserwują ją: 384

Ostatnio dodane:

Malinowa chmurka Składniki na ciasto kruche: 3 żółtka 30 g cukru pudru pół łyżeczki proszku do pieczenia 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii (lub pół opakowania cukru wanilinowego, około 8g) 150 g mąki pszennej 100 g masła Wszystkie składniki powinny być schłodzone. Składniki na kruchy spód szybko zagnieść ręcznie lub zmiksować w malakserze. Uformować kulę, lekko spłaszczyć, owinąć w folię spożywczą, schłodzić w lodówce przez 60 minut. Przygotować prostokątną blachę o wymiarach 23 x 33 cm. Wysmarować masłem, wyłożyć papierem do pieczenia. Schłodzone ciasto wyjąć z lodówki, wyłożyć nim dno formy: można wcześniej lekko rozwałkować, można odrywać po kawałku i układać w formie, następnie wyrównać np. wałkując szklanką (ułożoną na boku) wewnątrz formy. Wyrównać, ponownie schłodzić w lodówce przez około 30 minut. Przed samym pieczeniem ponakłuwać widelcem. Piec w temperaturze 190 - 200ºC przez około 15 - 20 minut lub krócej, do zezłocenia i wypieczenia ciasta. Wyjąć, wystudzić. Galaretka z malinami: 600 g malin (świeżych lub mrożonych) 3 malinowe galaretki (każda na 500 ml wody) 3 szklanki wrzącej wody Maliny mrożone wcześniej rozmrozić na durszlaku. 3 malinowe galaretki rozpuścić w 3 szklankach wrzacej wody. Przestudzić, wymieszać z malinami. Odłożyć do lodówki do lekkiego zgęstnienia galaretki. Tężejącą galaretkę wyłożyć na kruche ciasto, wyrównać, schłodzić w lodówce. Krem śmietankowy z wanilią: 500 ml śmietany kremówki 36%, schłodzonej 250 g serka mascarpone, schłodzonego 3 łyżki cukru pudru 1 łyżeczka pasty z wanilii lub nasionka z 1 laski wanilii Wszystkie składniki umieścić w misie miksera. Ubić (końcówka miksera do ubijania białek) do otrzymania gęstego kremu. Uwaga: nie schłodzenie składników minimum 12 godzin przed rozpoczęciem ubijania kremu lub niepotrzebne zbyt długie ubijanie kremu - mogą doprowadzić do jego zwarzenia. Krem przygotować bezpośrednio przed wyłożeniem na ciasto. Beza z migdałami: 3 białka, w temperaturze pokojowej 150 g drobnego cukru do wypieków 2 łyżeczki mąki (skrobi) ziemniaczanej 40 - 50 g płatków migdałów Białka umieścić w misie miksera. Ubijać, zwiększając obroty miksera, do otrzymania sztywnej pianki. Dodawać cukier, stopniowo, łyżka po łyżce, aż do wyczerpania cukru i otrzymania gęstej, błyszczącej piany. Pod sam koniec ubijania dodać mąką ziemniaczaną. Formę o wymiarach 23 x 33 cm odwrócić do góry dnem. Wysmarować masłem, wyłożyć papierem do... ... nutellowe babecmmkkzki PLACUSZKI Z GOTOWANYCH ZIEMNIAKOW


•500g ugotowanych w osolonej wodzie ziemniaków
•100g mąki pszennej
•1 jajko
•2 łyżki mąki ziemniaczanej
•sól, pieprz mielony 

Ostudzone ziemniaki przecisnąć przez praskę, dodać mąki, jajko i przyprawy, delikatnie wymieszać całość.

Na patelni rozgrzać niewielką ilość oleju. Z masy formować kulki, a następnie kształtować z nich nieduże placuszki grubości ok. 1 cm. Kłaść delikatnie na olej i smażyć z obu stron na rumiano. Usmażone placuszki przekładać na ręcznik papierowy.
tollinka
Obserwuj

Zszywek: 397 · Obserwują ją: 1033

Ostatnio dodane:

Hol z Kamieiem elewacyjnym Meksykańskie casserole z kurczakiem i tortillami Przepis po kliknięciu! :) MAZUREK CZEKOLADOWY 'NOC I DZIEŃ' Składniki na ciasto kruche: 175 g mąki pszennej 25 g cukru pudru 100 g masła, schłodzonego 1 łyżka kwaśnej śmietany 18% 1 żółtko Dodatkowo: gwiazdki z mlecznej czekolady Na papierze do pieczenia odrysować formę tortownicę o średnicy 21 cm. Powstały okrąg wydłużyć/powiększyć z jednej strony na kształt pisanki/jajka, wyciąć wzorzec. Wszystkie składniki na ciasto umieścić w malakserze i wyrobić/zmiksować (można też wyrobić ręcznie). Ciasto uformować w kulę, owinąć folią i włożyć do lodówki na 1 godzinę. Po tym czasie ciasto rozwałkować na grubość około 3 - 4 mm i wyciąć z niego kształt pisanki - do rozwałkowanego ciasta przyłożyć wzorzec wycięty z papieru i wyciąć pożądany kształt. Wyciętą pisankę przełożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Z pozostałego ze ścinków ciasta ukształtować wałeczek i przykleić do zewnętrznej krawędzi ciasta. Ciasto ponownie schłodzić w lodówce przez 30 - 60 minut. Przed samym pieczeniem ciasto ponakłuwać widelcem. Piec około 15 minut w temperaturze 200ºC, do zarumienienia. Wyjąć, wystudzić na kratce. Sos czekoladowy mleczny: 100 g mlecznej czekolady, posiekanej 40 ml śmietany kremówki 30% lub 36% Składniki umieścić w kąpieli wodnej i roztopić, wymieszać. Sos czekoladowy biały: 50 g białej czekolady, posiekanej 20 ml śmietany kremówki 30% lub 36% Składniki umieścić w kąpieli wodnej i roztopić, wymieszać. Na wystudzony mazurek wylać sos z mlecznej czekolady, rozprowadzić. Na mlecznej czekoladzie zrobić kleksy z białego sosu, następnie patyczkiem zrobić esy - floresy. Udekorować mlecznymi gwiazdkami. Schłodzić. Smacznego :-). ciekawe :D
Inspiration1
Obserwuj

Zszywek: 149 · Obserwują ją: 641

Ostatnio dodane:

Rosie Huntington-Whiteley naiwność. ... Bądź sobą .
MissAubrey
Neverland ♥ Obserwuj

Zszywek: 518 · Obserwują ją: 300

Ostatnio dodane:

czad :)) Louis ...
jula199907
... Obserwuj

Zszywek: 3861 · Obserwują ją: 7465

Ostatnio dodane:

... .... ... ....
aldonka6543
Wieruszów Obserwuj

Zszywek: 203 · Obserwują ją: 245

Ostatnio dodane:

... ... suknia ślubna #3 ...!
shimana
Obserwuj

Zszywek: 564 · Obserwują ją: 506

Ostatnio dodane:

... ... ... ...
maja5310
Ostrów Mazowiecka Obserwuj

Zszywek: 763 · Obserwują ją: 2014

Ostatnio dodane:

... vvv ... ...
kuster
asdasdasd Obserwuj

Zszywek: 18 · Obserwują go: 5664

Ostatnio dodane:

asdasd111 Wam też ? <3 :)) Alaska - mają tam konkrety problem z komarami.
amoniak16
Äppelbo Obserwuj

Zszywek: 789 · Obserwują ją: 3955

Ostatnio dodane:

... ... Sałatka ...
bunny69
Wrocław Obserwuj

Zszywek: 920 · Obserwują ją: 721

Ostatnio dodane:

... Love... :3 Banana "ice-cream" Składniki: 3-4 banany pokrojone i zamrożone (pokroić przed zamrożeniem) Łyżka masła orzechowego 2-3 łyżeczki kakao Wykonanie: Potrzebujemy robota kuchennego. Zamrożone pokrojone w plasterki banany włożyć do malaksera zmiksować na gładką masę. Dodać masło orzechowe i kakao zmiksować wszystko i gotowe! oj żeby tacy byli dostawcy pizzy *-*
karla301
Obserwuj

Zszywek: 548 · Obserwują ją: 960

Ostatnio dodane:

Fit oreo Dietetyczny obiad. Dieta. 1 tydzień i już -2kg! Więcej po kliknięciu w zdjęcie Pyszne ciasteczka z białego sera z jabłkiem :)
Przepis po kliknięciu w zdjęcie.
Smacznego :) Kokosowy pudding chia z czekoladą - przepis po kliknięciu w zdjęcie
Natala69
.... Obserwuj

Zszywek: 133 · Obserwują ją: 163

Ostatnio dodane:

Zapraszam black-princes.tumblr.com/ Zapraszam black-princes.tumblr.com/ Zapraszam black-princes.tumblr.com/ Zapraszam black-princes.tumblr.com/
xxx69xxx
OSO Obserwuj

Zszywek: 41 · Obserwują ją: 15

Ostatnio dodane:

... *.* Zaufaj sobie ;) Sernik z ciasteczkami Oreo

Składniki na spód:

-150 g ciasteczek Oreo Lub Neo (razem z nadzieniem)
-2 łyżki masła, roztopionego

Ciastka i masło wrzucić do malaksera i zmiksować do otrzymania masy ciasteczkowej o konsystencji mokrego piasku.

Tortownicę o średnicy 23 cm wyłożyć papierem do pieczenia, samo dno. Na papier wysypać ciasteczka. Wyrównać, dokładnie wklepać w dno formy i schłodzić przez pół godziny w lodówce.

Składniki na masę serową:

-800 g twarogu półtłustego lub tłustego, zmielonego przynajmniej dwukrotnie lub serka kremowego typu philadelphia
-250 ml śmietany kremówki 36%
-3/4 szklanki drobnego cukru do wypieków
-3 jajka
-2 żółtka
-1 łyżka mąki ziemniaczanej
-1 łyżka mąki pszennej
-1,5 łyżeczki ekstraktu z wanilii
-1 opakowanie ciastek Oreo ok. -150 g, połamanych na połowę lub na ćwiartki

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

W misie miksera umieścić wszystkie składniki, oprócz ciasteczek. Zmiksować do połączenia; nie miksować zbyt długo, by niepotrzebnie nie napowietrzać masy serowej - napowietrzony sernik mocno urośnie, a potem opadnie. Nie chcemy tego; sernik po upieczeniu powinien być równy jak stół.

Masę serową wylać na schłodzony spód, wyrównać. W masę powciskać ciasteczka Oreo, zatapiając je w masie.

Piec w temperaturze 150ºC przez około 50 – 60 minut. Gotowy sernik powinien być ścięty i sprężysty na wierzchu. Wystudzić w lekko uchylonym piekarniku, następnie schłodzić w lodówce przez około 12 godzin.

Krem śmietankowy:

-250 ml śmietany kremówki 36%
-2 łyżki mascarpone*
-1 łyżka cukru pudru

Wszystkie składniki powinny być schłodzone.

Śmietanę kremówkę i serek mascarpone umieścić w misie miksera. Ubić (trzepaczkami miksera do ubijania białek) do momentu otrzymania sztywnego kremu, pod sam koniec ubijania dodając cukier puder.

Część kremu śmietankowego posmarować cienką warstwą na schłodzonym serniku. Pozostałą część kremu umieścić w rękawie cukierniczym i na górze sernika wycisnąć rozetki, w każdą wcisnąć mini Oreo. Schłodzić.

* Mascarpone nie jest konieczne. Zamiast niego można usztywnić kremówkę żelatyną, nie jest to jednak konieczne, zwłaszcza jeśli planujemy sernik podać natychmiast po ozdobieniu.

Smacznego! :)
Karolalip
Poznań miasto doznań Obserwuj

Zszywek: 223 · Obserwują ją: 333

Ostatnio dodane:

*o* Sobranie <3 mrr nooo
ReebokClassic
Profil oficjalny
Warszawa Obserwuj

Zszywek: 47 · Obserwują ją: 517

Ostatnio dodane:

Unboxing :D Co Wy na to? :) Prawdziwie uliczny styl! LX 8500, czyli klasyka retrorunningu w czystej postaci. Podoba Wam się?
agata2341
... Obserwuj

Zszywek: 299 · Obserwują ją: 190

Ostatnio dodane:

... ... ... Oj cudny <3
sylwiavv
bielsko-biała Obserwuj

Zszywek: 1072 · Obserwują ją: 2669

Ostatnio dodane:

... Kwiaty do sypania Stoły Nasz dzień
szarlotka1234
Obserwuj

Zszywek: 239 · Obserwują ją: 1395

Ostatnio dodane:

FAJNE ! LIKE ! *_* piękne ! angry brids <3 :3 chciała bym !!